Anadolu Basını
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 10:14 Bu haber 610 kez okundu
 
Denizde ve karada 128 göçmen yakalandı
Aydın Didim İlçesi’nde karada 24, denizde de 103 olmak üzere toplam 128 düzensiz göçmen ile göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen bir Türk vatandaşı yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Denizde ve karada 128 göçmen yakalandı

AYDIN  - Aydın’ın Didim İlçesi’nde yasa dışı yollardan Yunanistan adalarına kaçış hazırlığında olan 128 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan düzensiz göçmenlerin 58'inin çocuklardan oluşması dikkat çekti.

Helikopter tespit etti

Didim Taşburun Mevkisi’nde gece saatlerinde devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik Helikopteri, karada çok sayıda düzensiz göçmen tespit etti. Bölgedeki Sahil Güvenlik Botu mobil radar timi karadan bölgeye sevk edildi.

Didim İlçe Jandarma ekiplerine de bilgi verilmesinin ardından karada 25 Suriye uyruklu düzensiz göçmen ve bir Türk göçmen kaçakçısı yakalandı. Aynı gece Didim açıklarında lastik bot ile kaçış hazırlığında olan 28 Suriye ve 1 Filistin uyruklu, Didim Panayır Adası ile Altınkum açıklarında 32 Afganistan uyruklu, Tekağaç Burnu batısında ise 32 Suriye ve 10 Filistin uyruklu düzensiz göçmen yakalandı.

Düzensiz göçmenlerin 58’i çocuk

Didim’de Sahil Güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen düzensiz göçmen operasyonlarında karada 24, denizde 103 olmak üzere toplam 128 göçmen ile birlikte, bir de göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen bir Türk gözaltına alındı. Yakalanan düzensiz göçmenlerin 58’i ise çocuklardan oluşuyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Kaçak göçmen, Sahil güvenlik, Göçmen kaçakçısı
Yorumlar
Haber Yazılımı