Haber Detayı
14 Haziran 2017 - Çarşamba 12:00 Bu haber 490 kez okundu
 
Deniz suyu numuneleri temiz çıktı
Aydın Halk Sağlığı görevlilerince Didim ve Kuşadası ilçelerinde yoğun olarak kullanılan bölgelerden alınan yüzme (deniz) suyu numunelerinin yapılan analizi sonucunda Aydın’daki plajların yüzülebilir kalitede olduğu açıklandı.
TURİZM Haberi
Deniz suyu numuneleri temiz çıktı

AYDIN- Aydın’da denize kıyısı olan Didim ve Kuşadası ilçelerinde yüzme suyu olarak kullanılan alanlarda izleme ve inceleme çalışması yapıldı. Halkın yoğun olarak denize girdiği bölgeler içinde, odak noktaları olarak belirlenen numune alma noktalarından Mayıs ayı içinde Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Birimi elemanlarınca toplam 205 adet yüzme (deniz) suyu numunesi alındı. Aydın Halk Sağlığı Laboratuvarında yapılan analiz sonuçlarına göre; Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliğinde belirtilen kalite kriterleri tablosuna göre 205 adet numuneden 202’si iyi kalitede, 3’ü de orta kalitede olduğu açıklandı.  137 adet Kuşadası bölgesi numunesinden 131’i iyi kalite, 2’si orta kalitede,  68 adet Didim bölgesi numunesinden de 67’si iyi kalite 1’inin ise orta kalitede oluğu belirtildi.

Öte yandan Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sezon boyunca yüzme (deniz) suyu numunesi alınmaya devam edileceği de ifade edildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Didim, Deniz suyu temiz,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Deniz suyu numuneleri temiz çıktı
Deniz suyu numuneleri temiz çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı