Haber Detayı
06 Ağustos 2017 - Pazar 17:33 Bu haber 685 kez okundu
 
DAHOT Samos Adası’ndaki festivale katılacak
Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) 11-14 Ağustos 2017 günü Yunanistan’ın Samos Adası’nda düzenlenecek olan Kültür ve Halk Oyunları Festivali’ne katılacak.
KÜLTÜR Haberi
DAHOT Samos Adası’ndaki festivale katılacak

AYDIN- 11-14 Ağustos 2017 günü Yunanistan’ın Samos Adası’nda düzenlenecek olan Kültür ve Halk Oyunları Festivali’ne Didim’de faaliyet gösteren DAHOT ekipleri de katılacak. 60 kişilik kafilede DAHOT’un Yetişkin ekiplerinin yanı sıra Yıldızlardan ve Türk Halk Müziği Korosu katılacak. Festivalde ekipler Türk Halk Oyunları’ndan örnekler sunacak ve Türk Halk Müziği’nin ezgilerini seslendirecekler.

4 Yöneticinin eşlik edeceği kafileye DAHOT Fotoğraf Kulübü üyelerinden de katılım olacağı öğrenildi. Türkiye’nin her bölgesinden oyunların gösterileceği 30 dakikalık bir gösteri hazırlayan DAHOT Ekibi çalışmalarını Didim Belediyesi karşısındaki Laucbah Parkı içerisindeki tesislerde sürdürüyor.

Samos Festivali’nin ardından çalışmalarına devam edecek olan ekip 29-Ağustos-2 Eylül arasında yapılacak olan 4. Uluslararası Halkoyunları Festivali’ni gerçekleştirecek.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, DAHOT, Samos Festivali
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DAHOT Samos Adası’ndaki festivale katılacak
Yorumlar
Haber Yazılımı