Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 15:34 Bu haber 1351 kez okundu
 
Daha temiz çevre ve gelecek için eğitim
Kuşadası Belediyesi’nin, ilkokul öğrencilerine evsel atık geri dönüşüm eğitimi verdiği bildirildi.
EĞİTİM Haberi
Daha temiz çevre ve gelecek için eğitim

Rıdvan Eşin

AYDIN - Yapılan açıklamaya göre, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen eğitimlerle ambalaj atıkları, atık pil ve yağların geri dönüşümü konularında bilinç oluşturulması hedefleniyor.

Çocuklara Evsel Atık Geri Dönüşüm Eğitimi

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kuşadası'nda bulunan ilkokullarda, öğrencilere ambalaj atıkları atık pil ve atık yağların kaynağından toplanarak ekonomiye tekrar kazandırılması yönünde eğitim seminerlerine başladı.

Geri Dönüşüm Eğitimi programı kapsamında, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilkokul birinci ve dördüncü sınıf öğrencilerine, ‘’Çevre, Geri Dönüşüm Atık Pil ve Yağlar’’ konularında eğitim seminerleri veriliyor. Eğitimler eğitim öğretim yılı boyunca Kuşadası'nda bulunan tüm ilkokullarda verilecek.

Son olarak Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Eğitim Sorumlusu Derya Tezcan tarafından Yedi Eylül İlkokulu'nda verilen geri dönüşüm seminerini öğrencilerin büyük bir ilgiyle izlediği görüldü. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin, “Biz Kuşadası Belediyesi olarak çevrecilik konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Geleceğin büyükleri olan çocuklarımızın çevre konusunda eğitilmesi en önemli görevlerimizden biridir. Daha temiz ve daha yaşanabilir bir Kuşadası için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Derya Tezcan, İrem Şahin, Kuşadası Belediyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı