301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 15:42 Bu haber 550 kez okundu
 
Cumhuriyet Mahallesi’ne 40 bin m2 yol yapıldı
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kemal Karabıyık, Söke Belediyesi’ne teşekkür ETTİ.
GENEL Haberi
Cumhuriyet Mahallesi’ne 40 bin m2 yol yapıldı

AYDIN- Söke’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde Söke Belediyesi tarafından yürütülen yol yenileme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Mahallesi’nde 2017 yılından itibaren kapsamlı bir yol yenileme hamlesi başlatılırken; 2017 yılında 28 sokak, 2018 yılında ise şu ana kadar 9 sokakta yol yenileme çalışması tamamlandı.

“BİR BUÇUK YILDA 40 BİN METREKARE YOL”

2017 yılında Aydoğan, Ahu, Türkmen, Alkaya, İstiklal, Şerif, Nadide, Çarşı, Yürürkuş, Nadir, Yıldız, İpek, Uyanık, Kumru, Güray, Ünver, Ulusoy, Okul, Ural, Erden, Selam, Saray 1/2, Latif, Gaye, Koçel, Subaşı sokakların yolları yenilendi. 2018 yılının ilk 6 ayında ise yine Cumhuriyet Mahallesi’nin Milas 1/2, Öniz, Ünal, Öngen, Sakarya, Akşehir, Akçay ve Sayın sokaklarında yol yenileme çalışması tamamlandı. Söke Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki çalışmalarını Narlı sokakta sürdürüyor.

2017 yılında Cumhuriyet Mahallesi’nde 26 Bin 810 metrekare parke yol döşemesi ile tüm sokaklarda yollarla birlikte kaldırımların yenilenmesi çalışması da yapıldı. 2018 yılının ilk altı ayında ise şu ana kadar 13 Bin 650 metrekare yol yenileme çalışması tamamlandı. 2017 ve 2018 yılının ilk altı ayı baz alındığından son bir buçuk yılda Cumhuriyet Mahallesi’nde 40 Bin metrekare aşıldı.

Anadolu, Gül, Handan, Taç, Aygün, Ay, Narlı, Lale, Öner sokaklar ise planlamada bulunan sokaklar.

“MUHTARDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR”

Yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetini dile getiren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kemal Karabıyık Söke Belediyesi’ne teşekkür etti. Birçoğu ömrünü yitirmiş yolların yeni yol döşemesiyle kavuşmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Muhtar Kemal Karabıyık, “Kalan sokaklarımızın da planlama içinde olduğunu biliyoruz. Söke Belediye Başkanımız Süleyman Toyran göreve geldiği ilk günden bu yana önem verdiği yol yapım çalışmalarını sadece mahallemizde değil Söke’nin genelinde takdirle karşılıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Yol yapımı, Süleyman Toyran, Kemal Karabıyık
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Cumhuriyet Mahallesi’ne 40 bin m2 yol yapıldı
Cumhuriyet Mahallesi’ne 40 bin m2 yol yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı