301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 14:27 Bu haber 3518 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Alıcık’ der mi?
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Aydın’daki ilçe kongrelerini tamamlamaya çalışırken, parti kulislerinin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın İl Kongresi’ne katılacağına ilişkin söylentilerle çalkalandığı gözleniyor.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Alıcık’ der mi?

AYDIN- Ak Parti Aydın İl Başkanlığı koltuğuna parti genel merkez tarafından 10 Kasım 2017’de atamayla oturtulan Ahmet Ertürk, Erdoğan’ın kongreye katılacağını daha önce ifade etmişti. O günden bugüne yoğun çalışmalar yapan Başkan Ertürk’ün bu ifadesi üzerine parti kamuoyu, “Reis gelecekse sadece kongreye katılmak için gelmez. Büyükşehir Belediye Başkanı adayının sinyalini de verir mi?” sorusuna yanıt arıyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilgili kulis çalışmalarının bir süredir sürdüğünü anlatan partililer, “Bu arayışa Aydın İl Kongremizde son nokta konulabilir. Mesela, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a Ak Parti Rozeti Reis tarafından takılabilir” değerlendirmesini tereddütsüz dile getiriyor.  Alıcık’ın her kesimden oy alabileceğini öne sürüp “Kesin olur” diyenler de var.

Bilindiği gibi, 2014 yerel seçimlerinde, AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı şimdiki Milletvekili Mustafa Savaş olmuş, mevcut başkan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu karşısında 100 bin’e yakın bir oyla kaybetmişti. Şimdi soru şu: Tüm bu değerlendirmeleri yapacak olan Erdoğan, “Alıcık” der mi?

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Recep Tayyip Erdoğan, Haluk Alıcık, Ak Parti, Ahmet Ertürk
Yorumlar
Haber Yazılımı