Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 18:18 Bu haber 1541 kez okundu
 
Çondur, bağışıklık sistemini güçlendirmeye destek olan “Aydın İnciri” tüketin
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Türkiye’de illerde vaka sayısının açıklanmasının ardından Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur açıklamada bulundu.
SAĞLIK Haberi
Çondur, bağışıklık sistemini güçlendirmeye destek olan “Aydın İnciri” tüketin

Çondur;  Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Koronavirüs  (Covid-19) için insanların panik halinde olmamalarını,  Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan önlemlere kesinlikle uymaları gerektiğini belirterek, bu süreçte bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye destek olan Aydın inciri tüketimine dikkat çekti. Enerji ve sağlık açısından üstün nitelikleri nedeni ile yüzyıllardan beri kutsal meyve olarak kabul edilen Aydın inciri, Aydın Ticaret Odası tarafından 2006 yılında coğrafi işareti alınarak, 2016 yılında AB komisyonu tarafından da tescili gerçekleştirilmiştir.

Besin değeri yüksek bir ürün olan kuru incir, kolay sindirilebilen früktoz ve glikoz içermektedir. Protein miktarı birçok kuru meyvenin iki katından daha fazladır. Kalsiyum, magnezyum, demir, fosfor, potasyum B1 ve B2 vitamini içermektedir. İncir kurudukça içerisinde barındırdığı besin değerleri de yüksek oranda artmaktadır.  İfadelerini kullanan Çondur, tedbirlere uyarak ve bağışıklığımızı güçlendirerek en kısa sürede salgının en az kayıpla sona ermesini ve yaşamın normale dönmesini diledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İnci, ATB, Fevzi Çondur, Korona, bağışıklık sistemi, Aydın İnci
Yorumlar
Haber Yazılımı