Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 13:02 Bu haber 837 kez okundu
 
ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?
Ülkeyi yönetmek için yarışanlar arasındaki seçim mücadelesinin demokratik ortamda kinden, nefretten uzak sürmesini istiyor Aydınlı…
GÜNCEL Haberi
ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?

Bilgi Koleji

AYDIN- Ülkemiz 24 Temmuz’da çok iddialı iki seçime hazırlanırken, Aydın Atatürk Kent Meydanı’ndaki demokratik yarış görüntüsü, “Hep öyle olamaz mı?” dedirtti; tabii ki memnuniyetle.

DEMOKRATİK ORTAM

Aydın Atatürk Kent Meydanı’nın geniş kaldırımında Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Halkların Demokrasi Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Vatan Partisi’nin kurmuş olduğu stantlar, farklı düşünenlerin, demokratik yarış ortamında kavgasız, yan yana durabileceklerinin de göstergesi gibi hoş bir mesaj veriyor Aydınlılara.

MEMNUNİYET VAR

AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP, SP’nin stantlarında görevli gençlerden oluşan gruplar, partilerinin iktidara geldiğinde yapacaklarını anlatıyor. Zaman zaman yüksek sesli müzik eşliğinde yapılan propaganda çalışmasından memnun görünen Aydınlılar, “Yeter ki birbirlerine sesler yükselmesin. Yüksek sesli müzikten rahatsız değiliz” yorumunu gülümseyerek dile getirdi.

ANLAYIŞ OLSUN

Demokrasi kültürünün böyle bir şey olduğunu anlatan bir Aydınlı, “Bu seçimler Avrupa’da da oluyor. Duyuyoruz, onlar hiç kavga etmiyor. Kendini anlatıyor; vatandaş oy verirse iktidar oluyor, vermezse muhalefette kalıyor. Herkes vatandaşın kararına saygılı olmalı. Farklı beklentilere girmemeli. Bu seçimde kaybederse, gelecek seçimde kazanır” şeklinde değerlendirdi.

KİN, NEFRET OLMASIN

Milli birliğin, farklı düşünenlerin birbirlerine saygısıyla temin edilebileceğini ifade eden bir Aydınlı da, “Yaşadığımız bölge ateş hattı gibi. Karışmayan ülke kalmadı. Binlerce insan doğduğu vatanını terk etti. Leş kargası gibi bekleyenler var tepemizde. Beklentileri abartmaya gerek yok. Kinden, nefretten uzak sürsün yarış. Çok şey mi istiyoruz?” diye mesajını noktaladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Seçim, Huzur, Bayram havası,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?
ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?
ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?
ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?
Yorumlar
Haber Yazılımı