Haber Detayı
28 Haziran 2017 - Çarşamba 16:12 Bu haber 301 kez okundu
 
Çocuklar hem kuran öğreniyor hem spor yapıyor
Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü tarafından "Kur'an’ımı öğreniyorum, sporumu yapıyorum" ismiyle başlatılan kurslara çocuklar ilgi gösterdi.
EĞİTİM Haberi
Çocuklar hem kuran öğreniyor hem spor yapıyor

AYDIN-Bozdoğan Kaymakamlığı’nın da desteğiyle Bozdoğan Spor Salonu’nda başlayan kursta öğrenciler 2 saat Kur'an öğrenirken 2 saat boyunca da spor yapıyor.

Proje hakkında bilgi veren Bozdoğan Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürü Ahmet Keskin, projenin Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın imzaladıkları protokol ile ortaya çıktığını ve amacının ise yaz Kur'an Kursları’na gelen öğrencileri spora teşvik ederek çocuklarının beden sağlığının korunması olduğunu dile getirdi.

İmzalanan protokolün bu yönü ile çok anlamlı olduğuna dikkat çeken Keskin, “Kız erkek olmak üzere 50 çocuk, iki sınıf halinde derslere katılıyor. Çocuklar iki saat boyuna Kuran ve değerler eğitimini aldıktan sonra iki saat boyunca da futbol, voleybol, basketbol, karate, atıcılık, tenis, masa tenisi gibi branşlarda beden eğitimi öğretmeni eşliğinde kurs alacak. Amacımız çocukları bilgisayar ve tablet bağımlılığından kurtarmak" dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Bozdoğan, Ahmet Keskin, Kur'an Kursu, Spor
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çocuklar hem kuran öğreniyor hem spor yapıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı