Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 14:55 Bu haber 3250 kez okundu
 
Çocuklar eğlenerek öğrendi
Başak Montessori Çocuk Akademisi’nin Forum Aydın’da gerçekleştirdiği atölye çalışmaları etkinliğinde çocukların, günlük yaşam becerilerinden Mini Tales etkinliklerine kadar pek çok Montessori temelli çalışmada yer aldığı bildirildi.
EĞİTİM Haberi
Çocuklar eğlenerek öğrendi

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, uzman eğitmenler ile bire bir çalışma imkânı yakalayan minik misafirler, kurulan stantlarda bir yandan arkadaşlık ilişkilerini geliştirirken. bir yandan da Montessori materyalleri ile öğrenmenin tadını çıkardı.

Etkinlikte misafirleri ağırlayan Montessori Çocuk Akademisi Müdür Yardımcısı Neziha Serin, “Başak Montessori Çocuk Akademisi’nde çocuklar, gelişimde bireysel farklılıklar olduğu göz önünde bulundurularak eğitiliyor, yaparak yaşayarak öğreniyor, doğa ile iç içe olarak keşfediyor, analiz ediyor. Akademide okuma-yazma hazırlık çalışmaları, yaratıcı scramber etkinlikleri, Türkçe dil etkinlikleri, Matematik etkinlikleri ve uzman branş öğretmenlerimiz ile Müzik, Beden Eğitimi, Kodlama, Yüzme, İngilizce, Resim etkinlikleri ile çocuklarımızın psikomotor becerilerini artırıyor, bireysel farklılıklarını ortaya çıkarıyoruz. Bu eğitimlerimizi büyük ve küçük yaş anaokulu gruplarımıza özel hazırlanan programlar doğrultusunda, günlük yaşam-duyu-akademi-kültür ve güzel sanatlar konularındaki Montessori materyalleri ve çocuklarımızla birebir çalışan eğitmenlerimiz ile gerçekleştiriyoruz” diyerek Montessori eğimini özetledi.

Bilgi vermekten ve bazı noktalarda çıkmaza giren tüm ebeveynlere destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Neziha Hanım ayrıca, Şubat ve Mart ayına özel fırsatlardan faydalanmak için ebeveynleri Montessori Çocuk Akademisi’ne davet etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Başak Koleji, Neziha Serin, Montessori Atölye Çalışmaları
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çocuklar eğlenerek öğrendi
Çocuklar eğlenerek öğrendi
Çocuklar eğlenerek öğrendi
Yorumlar
Haber Yazılımı