Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:53 Bu haber 1028 kez okundu
 
Çocuk Gelişimciler Günü’nde renkli görüntüler
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Söke Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümleri tarafından “20 Mayıs Çocuk Gelişimciler Günü” sebebiyle düzenlenen etkinliğin Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleştiği bildirildi.
SAĞLIK Haberi
Çocuk Gelişimciler Günü’nde renkli görüntüler

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslıhan Büyüköztürk Karul ve Söke Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rahşan Çevik Akyıl’ın katılım ve destekleriyle düzenlenen etkinlikte, Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Güler Ünal, “Gelişim ve Epigenetik” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Aydın Bahçeşehir Koleji 6. Sınıf öğrencisi Erkin Erdem solo gitar sunumu ile programa renk katarken, Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. B. Tuğba Karaaslan eşliğinde öğrencilerimiz Çocuk Gelişimi Meslek Andı’nı okudu.

Program, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Söke Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, Hüsne Sucuoğlu ve Eyüp Kapçı’nın öğrenim hayatları boyunca gerçekleştirdikleri akademik ve sosyal faaliyetleri içeren sunumlarıyla devam etti. Programda ayrıca çocukların sosyal-duygusal, hareket, hayal gücü ve yaratıcılık becerilerinin geliştirilmesinde sıklıkla kullandığımız drama, dans, müzik gibi pek çok etkinliğe yer verildi.

“Kibritçi Kız” masalı, Söke Sağlık Yüksekokulu öğrencileri Merve Başak Çankaya, Gamzenur Bayraktaroğlu, Nurenda Taş, Özlem Aydın tarafından, “Salsa Dansı”, Çocuk Gelişimi Programı Yüksek Lisans öğrencisi Gülseren Cizdan ve EFE Dans Akademi’den Hüseyin Efe tarafından, Müzik Dinletisi de Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri Halil İbrahim Kaya, Sümeyye Sert, Tuba Savaş ve Nejla Karaer tarafından sunuldu.

Program, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Söke Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selvinaz Saçan’ın katılımcılara teşekkürü ile tamamlandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Çocuk Gelişimciler Günü, Rahşan Çevik Akyıl, Tuğba Karaaslan
Yorumlar
Haber Yazılımı