Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 11:52 Bu haber 2253 kez okundu
 
Çirkinden de öte, küfür siyaseti!
Siyasetin geldiği noktaya vatandaşlardan tepki:
SİYASET Haberi
Çirkinden de öte, küfür siyaseti!

AYDIN- Eski Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan’ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik , “Kasetin mi var?” sorusuna verilen yanıt, infiale yol açtı.

Halkweb’in, “Yaşar Okuyan’dan kendisine küfreden Bahçeli’nin yardımcısına yanıt: Kaseti sorunca niye bu kadar hopluyorsunuz?” başlıklı özel haberine göre, Yaşar Okuyan, kendisine küfreden Bahçeli’nin yardımcısına yanıt şöyle yanıt verdi: Kaseti sorunca niye bu kadar hopluyorsunuz?

Yaşar Okuyan, MHP'li Vahapoğlu'nun hakaretine Halkweb'e konuşarak yanıt verdi.

Halkweb’in haberi şöyle:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ekrem İmamoğlu ile ilgili “Seçildiğinden beri skandalların göbeğindedir” sözlerinin başlık haline getirildiği bir haberi sosyal medya hesabından alıntılayan Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Bahçeli’ye yönelik “Kasetin var mı?” diye sormuştu.

MHP’den Yaşar Okuyan’ın bu sorusuna hakaretle yanıt verildi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Okuyan’ın ailesi hakkında çok çirkin ifadeler kullandı.

Vahapoğlu, Twitter hesabından yanıt verdiği Yaşar Okuyan’a “Müptezel Yaşar” diye seslenirken “Eğer bir kaset varsa ya ananla ya da karınla olabilir, onu onlara sor…” ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

En geç salı günü Vahapoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Okuyan, “Avukat arkadaşlarıma talimat verdim. Hem ceza davası hem de tazminat davası açılacak” dedi.

“BU SORU UZUN ZAMANDIR GÜNDEMDE”

Kendisinin Devlet Bahçeli’ye yönelttiği ‘kasetin var mı?’ sorusunun uzun zamandır gündemde olduğunu hatırlatan eski bakan, “Devlet Bahçeli neden Saray’ın kapısında duruyor tartışmaları var. “Ya acaba seni mecbur eden bir kasetin mi var?” Böyle bir algı oluştu… Biz de onu sorduk bir kasetin var mı yok mu?” diye konuştu.

“ANA AVRAT BİLMEM NE FALAN…”

Okuyan, Vahapoğlu’nun hakaretlerine “Ana avrat bilmem ne falan… Bu ülkücü olduğunu ifade edenlerin ülkücülükle değil başka işlerle meşgul oldukları anlamına geliyor. Neden acaba kasetin var mı deyince bu kadar hopluyorlar? Esas soru o. Yahu soru soruyorum size diyorum ki mesela cebinde para var mı? Bu kadar ana avrat söver misiniz? Devlet Bahçeli’ye kasetin var mı diye ben bir kere sormadım ki… Bir sene içinde 50 kere sordum. Salı akşamı bir kere daha soracağım. Senin bir kasetin var mı?” sözleriyle yanıt verdi.

Yaşar Okuyan’ın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

Avukat arkadaşlarıma talimat verdim. Hem ceza davası hem de tazminat davası açacaklar. Pazartesi ya da salı günü işlemler tamamlanmış olur. Benim sorduğum soru yeni bir şey değil ki… Devlet Bahçeli neden Saray’ın kapısında duruyor tartışmaları var. “Ya acaba seni mecbur eden bir kasetin mi var?” Böyle bir algı oluştu… Biz de onu sorduk bir kasetin var mı yok mu?

Şimdi buna ana avrat bilmem ne falan… Bu ülkücü olduğunu ifade edenlerin ülkücülükle değil başka işlerle meşgul oldukları anlamına geliyor. Neden acaba kasetin var mı deyince bu kadar hopluyorlar? Esas soru o. Yahu soru soruyorum size diyorum ki mesela cebinde para var mı? Bu kadar ana avrat söver misiniz? Devlet Bahçeli’ye kasetin var mı diye ben bir kere sormadım ki…

Bir sene içinde 50 kere sordum. Salı akşamı bir kere daha soracağım. Senin bir kasetin var mı? Cevabı bu değil ki. Cevabı; Sayın Bahçeli kendisi cevap vermiyorsa onun yardımcılarından biri der ki Yaşar Okuyan kaset falan yok, bu kaset lafları yalandır. Sorumun cevabı bu.

Yok genel başkan yardımcısı unvanı var… Kabadayı, külhanbeyi! Tepkiler o kadar yoğun oldu ki girin twitter hesabına ana avrat ona sövüyor millet. Hem de MHP’liler, tanımazsınız onları ama ben onların bir çoğunu tanıyorum. MHP içinden bazı milletvekili arkadaşlar beni aradılar ‘Abi çok üzüldük, bu kabul edilebilir bir laf değil’ dediler.

Dolayısıyla kendisiyle yargıda görüşeceğiz. Herhalde kendisine iyi bir tazminat davası açılacak. Arkadaşlara talimat verdim. Yarın dosyayı hazırlıyorlar zannediyorum en geç salı dosya için müracaat edilecek. Bir de ceza davası açılacak.

Haberin sosyal medyadaki paylaşımının altına yazılan yorumlar ise şöyle:

Barış Erdoğan: Yaşar bey böyle bir cevap alınca direk konuya girseydiniz

Şevket Yıldız: YUH, dindarlığından bana ne lan dangalak, biraz AHLÂK'lı ol dümbük

Mehmet Ali Güngör: Ahlaksız ş.refsiz.bir de milletvekili? İmiş.

Yüksel Dülger: Bu çirkin şeyleri söyleyenler akmhp’liyse normaldir

Emine Aydın Arslan: ALLAH KAHRETSIN ARTIK BAŞLADILAR KUFURLESMEYE YUHLAR OLSUN CIBILIYETSIZ

TC Sabri Mucuk: Zaten böyle bir kaliteye, sahip oldukları kimlerle bir araya geldiklerinden belli

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Yaşar Okuyan, MHP, Hidayet Vahapoğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı