Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 20:13 Bu haber 2082 kez okundu
 
Çineli Yörük Ailesi bayram harçlığını bağışladı
Aydın-Çine ilçesinde yaşayan 2 çocuk ve 4 torunu sahibi, Deveci İsmail ve Münevver Akkurt çiftinden 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına anlamlı bağış.
GÜNCEL Haberi
Çineli Yörük Ailesi bayram harçlığını bağışladı

ÇİNE - Çine ilçesinde “Deveci İsmail” olarak tanınan, renkli simasıyla da ilçenin sevilen ve saygı duyulan ailesi erken ödenecek olan bayram ikramiyesini 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına bağışta bulundular.

Akkurt ailesi yapığı açıklamasında, “Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı öncesi emeklilere verilecek olan 1.000 TL bayram ikramiyemizi,Korona virüsle mücadele ettiğimiz şu günlerde başlatılan milli dayanışma kampanyası 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem'e bireysel destek verme kararı aldık.

"Biz çok güçlü bir ülkeyiz. Birlikten kuvvet doğar. Çorbada bizim de tuzumuz olsun" diyen, Deveci İsmail ve Münevver Akkurt yaptıkları bağışla kampanyaya katıldıklarını belirttiler.

Bu gün dünyanın ve ülkemizin bu illet hastalıkla mücadele ettiğini görüyoruz. Devletimizin almış olduğu bir takım tedbirler var. Sokağa çıkamıyoruz, evlerimize misafir de kabul etmiyoruz ve bizlerde bir yere gidemiyoruz. Devlet ve millet bir bütündür. Bu bütünün bir parçası da bizleriz, bize verilecek olan 1.000 TL bayram ikramiyemizi devletimize bağışlıyoruz. Devlet yoksa bizde yokuz, bizim atalarımızdan aldığımız Yörük kültürümüz de budur, önce devlet, vatan ve toprak. Devletimize ve toprağımıza sahip çıkacağız” dedi.

Akkurt ailesi son olarak, “Bu salgın yüzünden evlerimizden çıkmamamız gerekiyor. Ramazan ayı ve devamında bayramla ilgili bir hazırlığımız da yok. 1.000 TL alan emeklilerimizin bu paralara devletimize ve 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına bağışta bulunmalarını istiyoruz, devletimizin yanında olalım” diyerek sözlerini tamamladılar.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Çine, İsmail Akkurt, Yörük, bağış, bayram harçlığı
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı