Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 18:02 Bu haber 1874 kez okundu
 
Çine’de ‘Duba’ tartışması
Aydın’ın Çine İlçesi’nde Belediye ile bir firma sahibi arasında kaldırım tartışması yaşandı.
GENEL Haberi
Çine’de ‘Duba’ tartışması

AYDIN - İHA’nın bildirdiğine göre, Yılmazlar Ticaret firmasının sahiplerinden İsmail Yılmaz, Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in, seçimde kendisine destek vermedikleri için dubalı kaldırım yaparak kendilerini cezalandırdığını öne sürerken, Belediye Başkanı Dinçer, kişiye özel kaldırım yapmadıklarını söyledi.

10 yıl önceki seçimlerde Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’i desteklediklerini, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde bu defa CHP’nin adayı Enver Salih Dinçer’i değil, Cumhur İttifakı’nın adayı Celal Özden’i desteklediklerini ifade etti. Bu nedenle CHP’li Başkan Enver Salih Dinçer’in seçimi kazanınca kendilerini cezalandırdığını savundu.

İsmail Yılmaz, “Belediye seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayını desteklediğimizden dolayı seçimi kazanan CHP’li Belediye başkanı Enver Salih Dinçer, bizi böyle cezalandırıyor. Gece yarısı firmamıza ait depoda araçlarımız park halinde iken dubalarla depoya giriş çıkışı kapattı. Mağduruz. Hiçbir iş de yapamadığımız araçlarımızı kullanamadık” dedi.

Firmanın diğer ortağı Mevlüt Yılmaz da, Cumhur İttifakı’nın adayını desteklediklerini, seçimden sonra da Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer tarafından önce ‘Burayı terk edin’ diye tehdit edildiğini ardından da bu olayları yaşadıklarını söyledi.

AK PARTİ’DEN DE SUÇLAMA

Yapılan olayın tamamen bir siyasi öfke olduğunu ve Başkan Salih Dinçer’i bu davranışından ötürü kınadığını belirten AK Parti Çine İlçe Başkanı Mehmet Tosun, “Çine siyasi tarih açısından çok kötü günler geçiriyor. Yapılan uygulamalar ilçenin gerçekten tadını tuzunu kaçırdı” diye konuştu.

Seçimlerde Belediye Başkan adayı olan Cumhur İttifakı'nın adayı Celal Özden de seçimlerde oyu düşen ve seçimi kıl payı kazanan Dinçer’in öç almak için bu yola başvurduğunu ileri sürerek, “Salih Dinçer, sadece bir esnafa değil, kendisine oy vermediğini düşündüğü tüm esnafa karşı öç alma duyguları ile hareket etmeye başladı. Birçok esnafın inşaat ruhsatı iptal edildi. Suları kesildi. Bu yapılanları şiddetle kınıyorum” diye konuştu.

DİNÇER: DAHA ÖNCE UYARDIK

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer de, bir açıklama yaparak, Çine’nin her yerinde kaldırım çalışması yapıldığını belirterek, kişiye özel kaldırım yapmadıklarını söyledi.

Başkan Dinçer, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“2018 yılı içerisinde çarşı merkezimizde bugüne kadar olmayan kaldırımları yapmak için vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine kaldırımlar yaptık. Bu firmaya da 2018 yılında kaldırım yapacağımızı söylediğimizde bize dediler ki, ‘biz buraya araç girişi çıkışı yapıyoruz, bize bir süre verin, biz bu süre içinde şehir dışına bir depo yapalım’ burada kullanalım dediler.

Biz de bu süreyi verdik, bundan yaklaşık 6 ay önce. Seçim önünde böyle bir şeyle karşılaşacağımızı bildiğimiz için bu yaya kaldırımını yapmak istemedik. Ama 2019 yılı sizin de bildiğiniz gibi yayalara üstünlük veren bir yıl. Seçimden sonra da gittik, daha önce verdiğimiz 6 aylık sürenin bittiğini söyleyip, kaldırımımızı yaptık.

Araçlarınızı dışarıya çıkarın dediğimiz halde araçları çıkarmadılar. ‘Biz Savcılığa vereceğiz’ dediler. Bir şov yaptılar herhalde, kendilerine göre. Burada bizim için önemli olan vatandaşımızdır. O depoda saman ve yem satışı yapılıyor. Çarşı içinde bu tür satışların yapılamayacağını biz daha önce söyledik. Bir gıda çarşısı şeklinde bir çarşı yapıp, buraya taşıyacağız, çarşının içi çok sıkıştı.

Sadece vatandaşlardan gelen yaya kaldırımı ile ilgili değil, saman satışı ile ilgili sıkıntılar da var. İlçe merkezinde satılan saman satışından dolayı vatandaşımız da rahatsız. Kişiye özel bir uygulama yoktur, tüm Çine’ye kaldırımlar yapılmıştır, herkesin önüne kaldırımlar yapılmıştır.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Çine, Enver Salih Dinçer, İsmail Yılmaz, Mevlüt Yılmaz
Yorumlar
Haber Yazılımı