Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 12:24 Bu haber 1776 kez okundu
 
CHP’li kadınlar Savaş’ı kınadı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, ADÜ’deki Akademik Yılı açılış töreni için gelen Binali Yıldırım’ı karşılama sırasında AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın yaptığı davranışı kınadıklarını açıkladı.
- Haberi
CHP’li kadınlar Savaş’ı kınadı

AYDIN- Başkan Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi:

“Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin Akademik yılı açılış töreni için şehrimize gelen TBMM Eski Başkanı ve son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ı törene davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu karşılamıştır. Yolda yürürken AKP Milletvekili Mustafa Savaş nezaket dışı bir davranışta bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nu ittirmiştir.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu'nun karşısına AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak çıkan ve iki kez kaybeden Mustafa Savaş'ın, başkanımıza karşı bu davranışı kabul edilemez. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Örgütü olarak Mustafa Savaş'ı kınıyoruz. Siyaset nezaket işidir, Mustafa Savaş'ı nezakete davet ediyor ve başkanımız Özlem Çerçioğlu'ndan özür dilemesini bekliyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, kadınlar, Savaş’ı, kınadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı