Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 14:47 Bu haber 2559 kez okundu
 
CHP’li Bülbül de Yavuz'a sert tepki gösterdi: Hadsizliği kınıyorum
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AKP’li Metin Yavuz’un sosyal medyada yaptığı paylaşıma karşılık, “Ülkenin yarısını temsil eden, Meclis’te en büyük muhalif güç olan bir partinin Genel Başkanı’na yapılan linç girişimiyle ilgili yazılan bu yazıyı paylaşmak, lince alkış tutmaktır” dedi.
SİYASET Haberi
CHP’li Bülbül de Yavuz'a sert tepki gösterdi: Hadsizliği kınıyorum

AYDIN- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırıyla ilgili AKP Milletvekili Metin Yavuz’un sosyal medya hesabından yaptığı skandal paylaşıma, CHP Milletvekili Süleyman Bülbül’den yanıt geldi.

Bülbül, yapılan paylaşımın bir milletvekiline yakışmadığını belirterek, “Kendisi saldırıyı kınadığını belirten açıklamalar yapmış. Ancak sosyal medyada saldırıyı meşru gösteren paylaşımlar var. Hem saldırıyı kınayacaksın, hem de sosyal medyadan saldırıyı meşru gösteren paylaşım yapacaksın. Asıl provokasyon budur” dedi.

“Ülkenin yarısını temsil eden, Meclis’te en büyük muhalif güç olan bir partinin Genel Başkanı’na yapılan linç girişimiyle ilgili yazılan bu yazıyı paylaşmak linçe alkış tutmaktır” diyen Bülbül, “Sayın Genel Başkanımıza yapılan linç girişimi, düşman hukukuyla ülkeyi bölen, kendinden olmayanı ötekileştiren zihniyetin ürünüdür. Planlı ve talimatlı olduğu açık seçik ortada olan bu saldırıyı meşru göstermek ve bunun karşısında Sayın Genel Başkanımızı ve partililerimizi provokatörlükle suçlamak hadsizliktir. Sayın Yavuz’u bu paylaşımından dolayı kınıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Süleyman Bülbül, Metin Yavuz, AK Parti
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı