301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 13:46 Bu haber 340 kez okundu
 
CHP’li Bülbül: JES’lere karşı halkın yanındayız
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, partisinin Aydın’daki jeotermal enerji santralleriyle ilgili araştırma önergesinin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini belirterek, “Aydın’ın menfaatine olmayan bu kararın karşısında dimdik durarak, vatandaşlarımız ile birlikte mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.
SİYASET Haberi
CHP’li Bülbül: JES’lere karşı halkın yanındayız

AYDIN- TBMM’deki görüşmeler ve red kararıyla ilgili bir açıklama yapan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın halkının toprağına sahip çıkma mücadelesini desteklemeye devam edeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grubu’nun Aydın’daki Jeotermal Enerji Santrallerinin Aydın’ın toprağına, incirine, pamuğuna, zeytinine, narenciyesine ve insan sağlığına verdiği zararın araştırılması ile ilgili Meclis’e sunduğu araştırma önergesi dün AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Aydın’da toprağına sahip çıkmayan bu anlayışın, memlekete sahip çıkma konusundaki söylemlerinin de ne kadar gerçek dışı olduğunu, çevreye, toprağa, ekolojik sisteme, insan hayatına karşı bakışının ne olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Bu anlayış yaşam alanlarını gasp etmenin derdinde olanların anlayışıdır.

Bu topraklar Aydın halkının yaşam alanı, geçim kaynağıdır. Aydın’ın menfaatine olmayan bu kararın karşısında dimdik durarak, vatandaşlarımız ile birlikte mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu ülkede her şeyin özünü bozdular ama toprağımızı bozdurmayacağız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Süleyman Bülbül, JES, JES'ler, TBMM
Yorumlar
Haber Yazılımı