301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mart 2018 - Salı 17:05 Bu haber 6429 kez okundu
 
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen’e, “İstediğin Tv kanalında, istediğin canlı yayın yapan kurumda, istediğin moderatör eşliğinde, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yıllık yaptıklarıyla AKP’nin 16 yıllık hükümetin yaptıklarını konuşayım” sözleriyle “Hodri Meydan” dedi.
SİYASET Haberi
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!

AYDIN- Düzenlediği basın toplantısında, “AKP İl Başkanı Sayın Ömer Özmen, Büyükşehir Belediyemizin sözde karnesini kamuoyuyla paylaşmış. Ancak Sayın Özmen yaptığı sunumda bariz hatalar yapmış.

Birazdan sizlerle tüm ilçelerimizde Büyükşehir Belediyesi olarak 4 senedir yaptığımız yatırımları, hedeflenen projelerimizi ve vatandaşımızın beklentilerini paylaşacağım” diye sözlerine başlayan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Önümüzdeki günlerde de Hükümetin Aydın için mitinglerde, proje kitapçıklarında vaat ettiği yatırımları teker teker masaya yatıracağımız bir basın toplantısı düzenleyeceğiz. Bu toplantı öncesinde tarihe de not düşmek istiyorum. Sayın Özmen’i istediği bir yerde, istediği bir kanalda hem hükümetin, hem büyükşehir belediyemizin yatırımlarını konuşmak üzere açık oturuma davet ediyorum. Hodri Meydan. İstediği platformda bir moderatör eşliğinde bu konuları konuşabiliriz. Aydın’ımızın bir televizyonu var. İnternet üzerinden yayın yapan kuruluşlarımız var. Gazeteciler Cemiyeti Başkanımızdan moderatör olması için rica ederiz. Dilediği yerde, dilediği ekranda bu konuları tartışırız. O nedenle sizlerin aracılığı ile Sayın Özmen’e çağrımdır. Gelsin. Açık oturumda Hükümetin ve Büyükşehir Belediyemizin karnesini kamuoyu önünde konuşalım” şeklinde konuştu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yıllık yatırım ve gerçekleştirdiği hizmetleri ilçe ilçe rakamlarla açıklayan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, bazı ilçelere yapılan yatırımların görmezden gelindiğini, 2014 yılı ile günümüz arazında halkın değişen ihtiyaç ve taleplerine göre Büyükşehir Belediyesi’nin önceliklerinin değiştiğini söyledi. Yapılmadığı iddia edilen alt geçitlerin karayolları tarafından engellendiğini belirten Başkan Çankır, “İl Özel İdaresi döneminde satıh kaplamayı bile bulamayan vatandaşımız, artık kent merkezinde hangi standardı görüyorsa köyünde, mahallesinde görür olmuştur” dedi.

Kırsal alanda çiftçiliğin desteklendiğini, özellikle kırsaldaki kadınların üretime yönlendirildiğini vurgulayan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Ege Et Tesisleri’ne çamur atan bu arkadaşlara hitaben de şunu söylemekte yarar görüyorum; zarar ediyor diye Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne tek bir şubeyle ve borçla teslim ettiğiniz Ege Et, yapılan 7 milyonu aşan yatırımla ve 15 şubeyle bugün halkımızın göz bebeği olmuştur. Bugün Aydın’ımız bütün Türkiye’den daha ucuza et tüketiyorsa ve bunu bütün Türkiye biliyorsa, diğer iller Aydın’a gıpta ile bakıyorsa, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşı birinci plana alan vizyonu sayesinde olmuştur. AKP zihniyeti işte bu yüzden Aydın’da başarılı olamamıştır ve hiçbir zaman da olamayacaktır” şeklinde konuştu.

Çankır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hepinizin bildiği gibi, Aydın Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında ASTİM Köprülü Kavşağı’nı bitirerek hizmete açmıştır. Fakat Buharkent’ten Nazilli’ye ve hatta Kuşadası’na kadar yapımı düşünülen köprülü kavşaklar, tek tek Karayolları tarafından reddedilmiştir. Bakın bu Karayolları tarafından Büyükşehir Belediyesine gönderilen cevap.

Bu da gösteriyor ki, Aydın’ın kalkınmasının önündeki en büyük engel bizzat AKP’nin kendisidir.

Şimdi Denizli otoyolunu yapacağız diyerek yine seçim önü Aydınlıyı kandıracaklarını sanıyorlar. 14 yılda 7 kilometre çevre yolunu ancak yapabilen bir iktidar, 100 kilometreyi aşan bir yolu kaç yılda tamamlar, bunu da ben hesaplamayayım, AKP İl Başkanı içler dışlar çarpımıyla hesabı bulsun.

Bir de AKP Milletvekili Abdurrahman Öz’ün bir yıl önce söylediği sözü de buradan hatırlatalım. Kendisi 1 yıl önce Çıldır Havalimanı pistinin uzatılmasını takip ettiğini belirtmişti. Ne kadar daha takip edeceğini söylerse biz de buradan vatandaşımızı bilgilendirir şu kadar yıl daha siz bu yatırımı beklemeyin deriz.

Bakın, işte bu yüzden 2009 yılında Aydın Özlem Çerçioğlu dedi, 2014 yerel seçimlerinde yine Özlem Çerçioğlu dedi ve 2019’da AKP’liler de çok iyi biliyor ki, yine hem de yüzde 60’la Özlem Çerçioğlu diyecek.

Çünkü vatandaşımız; işte Sarı Civcivlerle bugün klimalı ve konforlu seyahat ediyor. Büyükşehir Belediyesi kurulmadan hayal bile edilemeyen ulaşım altyapısıyla yeni alınan 120’ye yakın otobüsle istediği noktadan istediği noktaya kolayca ulaşabiliyor.”

Efeler’de YİKOB tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne verilmeyen Zafer Meydanı’na işte bu Dev Kültür Merkezi Projesi’nin hayata geçirilmesi düşünüldüğünü belirten Çankır, “Topyatağı bölgesinin seyir terası ve rekreasyon alanı haline getirilmesi talebi de ne yazık ki Defterdarlık tarafından reddedilmiştir. Buradan soruyorum: YİKOB tarafından Büyükşehir’e verilmeyen AYTER sahası ve yeni ihale edilen Çiftlik jeotermal sahası, Aydın halkından neden kıskanıldı? Buradaki enerji hakkı Büyükşehir’e verilseydi, seracılıktan kentin ısıtmasına kadar kullanılsaydı ne olurdu? Bu soruların cevabını Aydın halkının 2019’da sandıkta vereceğini hep birlikte müşahede edeceğiz” dedi.

Işıklı Doğal Yaşam Parkı ve Aydın Tekstil Alanı ile ilgili de bilgi veren Başkan Çankır, “Işıklı Doğal Yaşam Parkı bildiğiniz gibi bölgemizin en büyük doğal yaşam alanlarından birisi olacak ve 550 bin metrekareye geçen bu alanda kamulaştırma faaliyetleri henüz mahkemede ve sonuçlanması bekleniyor. Aydın Tekstil olarak bilinen ve Aydın halkına sorularak projelendirilen 177 bin metrekare alanın da projeleri kurul tarafından onaylanmış olup, uygulama projeleri de tamamlanmak üzeredir. Yakında yapım ihalesine çıkıldığını hep birlikte göreceğiz. Ve şehrimiz hakkettiği rekreasyon ve fuar alanına kavuşacak” şeklinde konuştu.

Bir çok projenin ya iktidar tarafından ya da Aydın’daki bürokratlarca engellendiğini öne süren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır,  sözlerini özetle şöyle tamamladı:

“Bütün bu bilgiler ışığında, Aydın’ın son 16 yılını, 12 yıllık İl Özel İdaresi ve son 4 yıllık Büyükşehir dönemi olarak değerlendirirsek, içecek suyu dahi olmayan, 10 yılda bir yol hizmeti gören bir şehirden, bugün su ile ilgili sorun yaşamayan, köylerine dahi sıcak asfalt dökülen, ilçelerine yüzme havuzları, spor tesisleri, kültür merkezleri yapılmış, çağdaş, gelişen bir kente geldiğimizi görüyoruz.

Daha önce de değindiğim gibi AKP’nin bu kentte başarılı olamayışının nedeni, ne yazık ki statükocu, kentin ihtiyaçlarını ve dinamizmini okuyamayan, halkın ihtiyaçlarını gözlemleyemeyen, hizmet ettirmeme hedefli siyaset anlayışıdır.

Buradan AKP yöneticilerine sesleniyorum, sizler bu siyaset anlayışı ile bu şehirde 17 ilçede de kaybedeceksiniz. Esas karneyi 2019 seçimlerinde Aydın halkı sizlere sandıkta verecek.

Halen daha işçilerinin maaşını, ikramiyesini ödeyemeyen belediyelerinizle siyasetin er meydanı sandıkta gerekli cevabı alacaksınız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Ali Çankır, AK Parti
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!
CHP’den AK Parti’ye Hodri Meydan!
Yorumlar
Haber Yazılımı