Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 14:24 Bu haber 1528 kez okundu
 
CHP Kuşadası’nda da kuruluşunu kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ncı Kuruluş yıldönümü Kuşadası’nda kutlandı.
SİYASET Haberi
CHP Kuşadası’nda da kuruluşunu kutladı

AYDIN- Atatürk Meydanı’nda gerçekleşen törende CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Tören çelenk sunumunun ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’in konuşmasıyla devam etti.

CHP DEMOKRASİYEGEÇİŞİN

ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPMIŞTIR

CHP İlçe Başkanı Gürbilek konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin modern Cumhuriyetin tepelerini atan yapı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Köklerini Müdaafa-i Hukuk anlayışından alan ve çok partili demokrasiye geçişin öncülüğünü yapan partimiz, aziz milletimizin büyük mücadeleler sonunda elde ettiği hukuki ve demokratik kazanımları koruma kararlığındadır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ulusumuzun birliğine ve bütünlüğüne, vatanımızın bağımsızlığına ve milletimizin iradesine olan sarsılmaz inancımızı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı heyecan ve kararlılıkla yineliyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere dünya tarihinde emperyalizme karşı en şanlı mücadeleyi veren vatansever yurttaşlarımıza ve siz partililerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, CHP, Mehmet Gürbilek, Ömer Günel,
Yorumlar
Haber Yazılımı