Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 17:06 Bu haber 1583 kez okundu
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca: Maç bitti, centilmence terk etin
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Eğer bu bir maç ise, maç 90 dakika, uzatmalar da bitti. Ama kaybettiğini gören Cumhur İttifakı’nın yenik oyuncuları maçı soğutmaya çalışıyor, hakemi kandırmaya yönelik hamlelerde bulunuyor. Kural belli, süre belli, maç bitti. Yakışan odur ki centilmence tebrik edin” dedi.
SİYASET Haberi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca: Maç bitti, centilmence terk etin

AYDIN- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmemesi ile ilgili sürece ve gündeme ilişkin açıklamada bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Cumhur İttifakı’nın seçim öncesinde de seçim sonrasında da vatandaşları ekonomik krizin etkileriyle baş başa bıraktığını ve halkın geçim derdiyle boğuşmasına seyirci kalarak, seçim gündemiyle halkı oyalayarak, ekonomik krizi unutturmaya çalıştıklarını hatırlattı.

OYALAMA TAKTİĞİNİ BIRAKIN, ÜLKE GÜNDEMİNE VE EKONOMİYE DÖNÜN!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Biçer Karaca, şöyle konuştu:

“mazbatayı vermemek için oyalama taktiklerine başvuranlar ekonomik kriz yetmiyormuş gibi siyasi kriz yaratarak krizi kendileri için fırsata çevirme gayretinde. Resmi verilere göre 4 milyon 668 bin işsiziyle Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 15 seviyelerinde. İşin daha vahimi genç işsizlik oranının yüzde 26,7 olarak gerçekleşmesi.

Kimsenin oyalanmaya da kandırılmaya da artık hali yok. Fırsat eşitliğini sağlamadıkları, işsizlik ve yoksulluğu derinleştirdikleri, toplumsal adaletsizliği körükledikleri, yarattıkları yandaşlarla ülke kaynaklarını bölüştükleri ve milyonlarca işsizin, hakkı yenen gencin ahını aldıkları için gereken dersi sandıkta aldılar. Bu toplumun kendilerine tahammülü olmadığını, eninde sonunda anlayacaklar. Bu ülkenin çıkarına ve toplumun yararına olmayan icraatlerin hesabını verecekler.

GENÇ İŞSİZLİK REKOR SEVİYEDE, YANDAŞLAR MAL KAÇIRMA DERDİNDE

TÜİK açıklamasına göre, sonuçlara bakıldığında işsizlikte son 10 yılın zirvesi görüldü. Bir ülke düşünün ki, 15-24 yaş arası grupta işsizlik yüzde 267 artmış. Bir başkent düşünün ki, Kızılay’ın göbeğinde faturalarını ödeyemeyen bir vatandaşımız kendini yakmaya çalışıyor. Ülke yangın yeri, AK Parti ve destekçisi MHP kendi günahlarının faturasını halka ödetmeye kalkıyor.

Ekonomik tedbirlerin alınması ve hayata geçirilmesi için daha fazla zaman kaybedemeyiz. CHP olarak bugüne kadar önerilerimizi yok saydınız seçime dek tanzim satışlarla, şişme taktiklerle krizi örtbas etmeye kalktınız. Ülkemizin krize teslim olmasını ve daha fazla vatandaşımızın zarar görmesini engellemek, işsiz milyonların artmasını önlemek için ülkeyi germeyi bir yana bırakın, ekonomi gündemine yoğunlaşın.”

MAÇI SOĞUTMAYI BIRAKIN, CENTİLMENCE SAHAYI TERKEDİN

Başından beri süreci takip eden ve İstanbul’da seçim sonrası nöbete devam eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca “Eğer bu bir maç ise maç 90 dakika, uzatmalar da bitti. Ama kaybettiğini gören Cumhur İttifakı’nın yenik oyuncuları maçı soğutmaya çalışıyor, hakemi kandırmaya yönelik hamlelerde bulunuyor. Kural belli, süre belli, maç bitti. Ben yenildim bir daha maç yapalım mızıkçılığıyla kendilerini de zavallı duruma düşürüyorlar. Masa başı hamlelerle maçı almaya kalkışanlar, diskalifiye olacak. Maçın galibi kupayı alacak. Yakışan odur ki centilmence tebrik edin. Hırsınıza yenik düşmeyin” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Gülizar Biçer Karaca. Ekrem İmamoğlu, Bülent Tezcan
Yorumlar
Haber Yazılımı