Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 11:13 Bu haber 2425 kez okundu
 
CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Ekiz, 19 Mayıs’ı kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, bir mesaj yayınlayarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
SİYASET Haberi
CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Ekiz, 19 Mayıs’ı kutladı

Bilgi Koleji

AYDIN- Mesajında, 19 Mayıs 1919 tarihinin, Türk Milleti'nin bağımsızlığını kazanmak için topyekün göstermiş olduğu bir direnişin ve Türkiye Cumhuriyeti'ne ulaşan uzun ve zorlu bir sürecin ilk adımı olduğunu belirten Başkan Ekiz, şunları söyledi:

“Dünyada emperyalizme karşı kazanılan ilk bağımsızlık savaşının başlangıcıdır.100 yıl önce yakılan bu tam bağımsızlık meşalesinin, milli egemenliğin, milli iradenin, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile bütünleşmiş halidir 19 Mayıs. Dünyanın en haklı mücadelesidir Kurtuluş Savaşı. Mustafa Kemal Atatürk Ankara Halkevi’nde yaptığı konuşmada 19 Mayıs 1919’daki yolculuğunu şöyle anlatıyordu:

‘Ben 1919 senesi Mayıs’ı içinde Samsun’a çıktığım gün, elimde hiç bir maddi kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk Milleti’nin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, Türk Milleti’ne güvenerek işe başladım. Türk ufuklarından bir gün behemahal bir güneş doğacağına, kuvvetinin bizi ısıtacağına emindim.’

Büyük önder yediden yetmişe, doğudan batıya tüm Türk insanını arkasına alarak Milli Mücadele’yi başlatmış ve tüm zorlu şartlara rağmen Türk Milleti zafer kazanmıştır. Bugün hepimize düşen ortak görev, ulusal değerlere, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır.”

100 yıl önce yola çıkan Bandırma Vapuru’nun hala Türk Milleti’ne yol gösterdiğini belirten CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, “Bu anlamlı günün 100. Yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum” dedi.

Kaynak: () - Muhammet Özdemir Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, CHP, Özlem Ekiz, 19 Mayıs
Yorumlar
Haber Yazılımı