Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 12:54 Bu haber 1085 kez okundu
 
CHP: Barajları Büyükşehir yaptırıyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın Milletvekili Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın, İkizdere Barajı ve diğer iki barajla ilgili açıklamasına yanıt verdi.
SİYASET Haberi
CHP: Barajları Büyükşehir yaptırıyor

AYDIN- Başkan Mersin, yazılı açıklamasında, “Laf değil hizmet üreten Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Aydın’a kazandırdığı en önemli yatırımlar arasında yer alan ve 29 yerleşim yerine su sağlayacak İkizdere Barajı tam 320 milyon liraya mal oldu. Bu büyük ölçekli yatırımın tüm maliyeti Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor” dedi.

“Birileri çıkıp bunu büyükşehir yapamıyor diyor ya hani. Laf olsun torba dolsun diye yapılan açıklamalarla bir yere kadar. Madem bu barajı biz yaptık diyorsun, o zaman Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce şimdiye kadar baraj için ödenen 35 milyon TL neyin parası? Hadi istediğin sorudan başla bakalım” diye konuşan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, şunları söyledi:

“Ayrıca bu konuda defalarca anlatmamıza rağmen ısrarla anlamak istemeyen AKP’li milletvekillerinden gına geldi. Ama yılmadan, usanmadan, sabırla sizlere yine tek tek anlatacağım. Sayın AKP’li vekiller; Sarıçay Barajı konusunda belediyeler tarafından yapılan hazırlık çalışmaları malumunuz Büyükşehir Yasası kapsamında kurulan Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlık ve planlamalar kapsamına alınmış, akabinde Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 09.05.2017 tarihinde barajla ilgili borçlanma ve yapım kararı alınmıştır.

Ardından gerekli protokoller imza altına alınmış ve süreç bu şekilde devam etmiştir. Bu barajımızın yapım ödemeleri de borçlanma kelimesinden anlayacağınız gibi Aydın Büyükşehir Belediyesi ödeyecektir. Yatırım maliyeti tamamen Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan barajımızdan Kuşadası, Davutlar, Güzelçamlı ve Söke’ye uzun yıllar yetecek içme suyu sağlanacaktır.

Bir de şu Dandalaz Barajı ile ilgili bugünlerde sağdan soldan çeşitli açıklamalar geliyor. O Konuyu da güzelce anlatalım ki tekrar tekrar sormasınlar. Konunun üstünden geçmekte fayda var. Malum aklınızdan uçup gidiyor. Dandalaz Barajı, içme suyu arıtma tesisi ve isale hattı, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Nazilli, Kuyucak ve Buharkent ilçelerimizin içme suyu ihtiyacını sağlamak amacıyla yapılacak olup, yapımı 06.05.2016 tarihinde Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nce alınan kararla protokol altına alınarak imzalanmıştır. Tüm yapım maliyetleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

09.05.2017 ve 06.05.2016 tarihlerinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararlarla yapılacak olan tüm bu büyük ölçekli projelerin parasını ödeyecek olan doğal olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ta kendisidir. Lütfedip kararların alındığı gün mecliste bulunan partinizin meclis üyelerine danışsaydınız anlardınız. Anladığım kadarıyla birbirinizden haberiniz yok.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Polat Bora Mersin, Mustafa Savaş, Barajlar
Yorumlar
Haber Yazılımı