Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 12:43 Bu haber 744 kez okundu
 
CHP 97 yaşında
CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP'nin 97. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı yazılı basın açıklaması yayınladı.
SİYASET Haberi
CHP 97 yaşında

Rıdvan Eşin

Başkan Çankır açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık mücadelesini yürüten Ebedi Liderimiz, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kuruldu. Emperyalist ülkelerin işgali altında bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesidir. CHP 97 Yıl önce onurlu ve gururlu, kimseye ödün vermeyen, kimsenin önünde eğilmeyen ekonomik bağımsızlığını sağlayan, kimseden borç dilenmeyen, Mustafa Kemal’in ve onun gibi düşünenlerin partisidir.

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu ilkelerden asla taviz vermeden, bugün de, halkımız ve ülkemiz için, cumhuriyetimizin korunması, refahın artırılması, üretim ekonomisini tekrar tesis etmek için çalışıyoruz. Kendi saltanatları, ikballeri uğruna her şeyi mübah sayanlarla, mücadele etmek ve ülkemizi ekonomik refaha kavuşturmak için siyaset yapıyoruz. CHP, bu ülkede savaşı bitirip, huzuru getiren,sanayi ve tarımda iktisadi kurulumlar oluşturarak ülkemizi refaha kavuşturan partidir. CHP, Cumhuriyeti kuran, ona en çok sahip çıkan partidir. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir. CHP Türkiye’dir!

Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, hiçbir hesap, bizim insanımızdan ve ülkemizin geleceğinden daha değerli değildir. İktidarının sürmesi için her yolu mübah sayanlara dur diyecek olan, Halkın ve Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir!Amacımız hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa etmektir.

İlke ve Devrimleriniz ile ll. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle,mensubu olmaktan onur duyduğum CHP’nin 97. kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım. Mücadelemiz hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.

Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimiz rahmetle anıyoruz."

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: CHP, Aydın, Ali Çankır, kuruluş, açıklama, il başkanı
Yorumlar
Haber Yazılımı