Jesder öğretmenler günü
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Yeni Uuk
Haber Detayı
21 Kasım 2020 - Cumartesi 13:00 Bu haber 401 kez okundu
 
Çetindoğan: Esnafın yükü hafifletilmeli!
Yeni tedbirler alınırken Esnaf ve Sanatkârın yükü de hafifletilmeli.
- Haberi
Çetindoğan: Esnafın yükü hafifletilmeli!

Rıdvan Eşin

AYDIN - Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan COVİD-19 mücadelesi kapsamında alınan yeni tedbirlerin olması gerektiğini fakat bu durumda küçük esnafında desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Selahittin Çetindoğan Açıklamalarıyla küçük esnafın sesi olmaya devam ediyor.

Başkan Çetindoğan açıklamasında, “Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere yeni kararlar, yeni yasaklar geldi. Olan yine küçük esnaf ve zanaatkarımıza oldu.

Bugünden itibaren işyerleri Kurul Kararı ile kapatılan ya da kısıtlamaya gidilen işyerlerimiz için hak ve hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Küçük esnaf ve zanaatkarımız çok şey istemiyor, bu zor günde kira yardımı, Bağ-Kur Primi ve Sigorta Prim ödemelerimizin çalışmadığımız süre boyunca, tekrar işyerlerimizi açana kadar ertelenmesi, Faizsiz Kredi çektiğimiz kredilerin ödeme günlerinin uzatılması, KDV Stopaj İndiriminin devam etmesi gibi, çok fazla bir şey istemiyoruz. Bizim Devletimiz ve Hükümetimiz çok güçlü artık.

Bu mücadelemizi her platformda anlatacağız. 8 Milletvekilimize, Bakanlığımıza, Konfederasyonumuza, bizi dinleyen her mercie gücümüz yettiğince sesimizi duyurmaya çalışacağız.Yeni alınan tedbirlere karşı bir duruşumuz yok, bizlerde biran önce eski günlerimize kavuşmayı, sevdiklerimizle sarılmayı, işyerlerimize gönül rahatlığı ile gidip gelmeyi istiyoruz. Fakat alınan her yeni tedbir en çok küçük esnafı sıkıntıya düşürüyor.

 İlk yasakların zorluğunu henüz atlatamamış olan esnafımız tekrar kapanma kararı ile karşı karşıya kaldı. Sağlığımız için evde oturmamız gerekirken, oturduğumuz o evlere ekmekte götürmek zorundayız. Tüm esnaf ve zanaatkarımız evde oturup salgının yükünü hafifletmeye çalışırken, Devletimizde onların omuzlarında ki yükü hafifletmeli ve zaman kaybedilmeden esnafımıza nakdi yardım ve az önce altını çizdiğimiz konularda destek olmalıdır.

Ama şu da var; vatandaşlarımızdan, esnafımızdan, zanaatkarımızdan maske, hijyen ve mesafe kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Sevdiklerimizi ve sevenlerimizin hayatını lütfen riske atmayalım.” İfadelerini yer verdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AYESOB, Başkan, Selahittin Çetindoğan, Esnaf, kovid-19
Yorumlar
Haber Yazılımı