Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 12:12 Bu haber 778 kez okundu
 
Çetin: Seçilirsem Aydın’da herkes gazeteci olmak isteyecek
AGC Başkan Adayı Erman Çetin, adaylığıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu: “Seçilirsem Aydın’da herkes gazeteci olmak isteyecek”
GENEL Haberi
Çetin: Seçilirsem Aydın’da herkes gazeteci olmak isteyecek

AYDIN- Aydın’ın, hatta Türkiye’nin en çok okunan ve işini hakkını vererek yapan ender medya kuruluşlarından bir tanesi olan Aydınpost İnternet Haber sitesi medya grubu imtiyaz sahibi Erman Çetin, geçtiğimiz günlerde açıkladığı Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkan adaylığıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Deneyimli Gazeteci Erman Çetin, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin şu anda içinde bulunduğu çıkmazlara, yönetim zafiyetlerine, eksikliklerine, başarısızlıklarına işaret ederek “Eğer seçilirsem Aydın’da herkes gazeteci olmak isteyecek, cemiyete işlevsellik ve camiamıza hak ettiği değeri kazandırmak, birlikteliği sağlamak, meslektaşlarımızın haklarını korumak ve şu an açıklamak istemediğim ama mutlaka gerçekleştirmek istediğimiz çok önemli ve yine çalışan, çalışmayan gazeteci arkadaşlarımız için yararlı projelerimiz var” şeklinde konuştu.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkan Adayı, Aydınpost Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz Sahibi Erman Çetin, göreve geldiklerinde öncelikli olarak yapmak istedikleri ön önemli icraatın Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ne üye olmayan gazetecileri üye yapmak olacağını, AGC’ye üye olan ama gazetecilikle uzaktan-yakından alakası olmayan kişilerin ise üyeliklerinin düşürüleceğini ifade etti. Aydın ilimizde ve ilçelerimizde gazetecilikle iştigal edenlerin kaybolan mesleki itibarlarının ise tüm Türkiye’de olduğu gibi tekrar kazandırılacağını, saygı duyulan ve etkili bir camia oluşturmaya çalışacaklarını, fakat bunun bir anda olamayacağını, istikrarlı ve uzun soluklu bir yönetim anlayışı ve ekip ruhuyla hedeflerine mutlaka ulaşacaklarını, göreve geldikleri takdirde bundan hiç kimsenin kuşku duymaması gerektiğini söyledi.

Genç, dinamik, eğitimli, donanımlı, soğukkanlı yapısı ve yüksek bilgi birikimi ile işine mesleğine başladığı günden itibaren başarılı ve istikrarlı bir profil çizen ve çizgisini hiç değiştirmeyen, aynı zamanda baba mesleğini de sürdüren, medyasına sürekli artılar kazandıran Aydınpost Yayın Yönetmeni Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkan adayı Erman Çetin, sürece oldukça iddialı hazırlandıklarını ve bu hedefe ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etti.

GAZETECİLER 20-27 AĞUSTOS’TA GARPARK’TA BULUŞUYOR!..

Erman Çetin bu ayın (Ağustos 2017) 20 ila 27’si arasında belirlenecek olan bir tarihte Aydın Atatürk Meydanı’nda bulunan Garpark’ta düzenleyeceği kahvaltı vesilesiyle tüm meslektaşlarıyla bir araya gelmek için çalışmalara başladıklarını, gazeteci arkadaşları tek tek arayarak davet edeceklerini ve toplantıya katılırlarsa çok memnun olacağını da sözlerine ekledi. Erman Çetin, yapılacak olan toplantının amacının bir araya gelerek dostlukların pekiştirilmesi, mesleğin zorluklarının tartışılması, çözüm önerileri ve mesleki birliktelik ve kaynaşmanın sağlanması gibi konuların yanı sıra projelerin anlatılması ile toplantıya katılan arkadaşların dinlenmesi ve önerilerinin alınması şeklinde olacağını da sözlerine ekledi…

“YÖNETİMDE ÇOK ÖNEMLİ SIKINTILAR VAR, BUNLARI HIZLA AŞACAĞIZ”

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkan adayı Erman Çetin, daha sonra sözlerine şöyle devam etti:

“Seçim çalışmalarıyla ilgili olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu anki yönetimden kaynaklanan sıkıntılar var, yetersizlikler var, 11 kişiden oluşan yönetim kurulu toplantılarının 3 kişiyle, 5 kişiyle yapıldığını ben duyuyorum. Nerede geri kalan 7-8 kişi, hadi bakalım toplantı yapıyoruz dendiğinde bunlar bir araya gelemiyorsa çok önemli sıkıntılar var demektir, ayrıca arkadaşlar arasında çok önemli fikir ve görüş ayrılıklarının da olduğunu duyumsuyoruz. Bir şeyleri önce doğru tespit edip, doğru konumlandırmamız lazım, örneğin bir gazeteci üyelik başvurusunda bulunduğu zaman yönetim kurulunun toplanıp karara bağlaması lazım ama 11 kişiden 3’ü geliyor, yani karara bağlanamaz sizin üyeliğiniz, başvurular masaya yatırılamaz, sorunlar varsa bunlar çözülemez, konular tartışılacaksa doğru bir şekilde tartışılamaz, mütalaa edilemez. Aydın’da medya sektörünün geleceği ile ilgili olarak alınacak kararların altına imza atacak olan 11 kişi nerede. Önümüzde heyecanını kaybetmiş bir yönetim kurulu var, bu yönetim kurulu oluşturulduktan sonraki süreçte ülkemiz bir darbe kalkışmasına sahne oldu bildiğiniz gibi ve bu süreçte Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu’ndan 3 kişi tutuklandı. Osman Akçay, Sami Solak ve Ali Akkurt tutuklandılar, bunlar Yönetim Kurulu üyesi ve halen cezaevindeler. Bu tutuklanan yönetim kurulu üyelerinin yönetimden düşürülmeleri bile aylar sonra oldu. Çünkü yönetim kurulu bir araya gelemiyor, açıkçası karar almakta vermekte zorlanıyorlar.”

ÇERÇİOĞLU’NUN GAZETECİLERE AÇTIĞI DAVALAR

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkan Adayı Erman Çetin, son günlerde gündemde olan ve Aydınlı gazetecilere en ufak durumlarda bile dava açarak mobbing uygulamaya çalıştığı iddia edilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bu tutumu hakkında ise şunları söyledi

“Maalesef açıyor, hakaret davaları var, bize de açıyor, vaktiyle 2010-2013 yılları arasında çok yoğun bir şekilde Aydınpost’a ve Aydınpost köşe yazarlarına da çok sayıda davalar açıldı. Sadece benim şahsıma 300’e yakın yapılmış müracaat var, tam 300 dava. Onların takdirinde buna yapılacak birşey yok ‘Dava açmayın’ diyemezsiniz ama haksız ve sadece mobbing uygulamak için davalar açıyorlarsa bunu da gazeteci arkadaşlarım ve dava açılanlar adına kınıyorum. Bunun gibi çok önemli sorunlarımız var ama benim yine de AGC’yi Olağanüstü Kongre’ye götürmeye çalışmak gibi bir çabam yok, ben sadece Olağanüstü Kongreye gidilmesi konusunda sesimi yükseltiyorum ve arkadaşlara çağrıda bulunuyorum, Olağanüstü Kongreye gidilmesi dirayetini, kararlılığını gösterecek olanlar Cemiyetin bizzat üyeleridir, burada bizim Gazeteciler Cemiyetimizin üyeleri bir tercih yapacak, ya bu toplanamayan bir araya gelemeyen 3 kişiyle, 4 kişiyle Yönetim Kurulu toplantısı yapmak durumunda kalan, gazetecilerin hiçbir sorununu çözemeyen, hiçbir konuyu araştıramayan ve hiçbir varlık gösteremeyen Yönetim Kuruluyla bu dönemlerini tamamlayacaklar, ya da hep birlikte tek yumruk olarak yeni bir yapılanmaya gideceğiz. Bu ben olmuşum veya bir başkası olmuş önemli değil, önemli olan etkili ve sorunları çözebilecek, üyelerine sahip çıkabilecek, mesleği hak ettiği yerlere getirebilecek bir yönetimin işbaşına gelmesidir.”

ÖNCELİĞİMİZ ŞU ANDAKİ İKİ CEMİYETİ BİRLEŞTİRMEK OLACAK

“Aydın’da bilindiği gibi şu anda iki tane Gazeteciler Cemiyeti var, bir tanesi ve asıl olan Aydın Gazeteciler Cemiyeti ve şu anki başkanı Semra Şener, diğeri ise Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti adı altında sonradan kurulan STK, bizim ilk işimiz bu iki cemiyeti birleştirmek ve tek vücut olarak yolumuza daha güçlü devam etmektir. Biz hiç kimseyi ötekileştirmeye gelmiyoruz, zaten bugüne kadar, bizden önceki arkadaşların bu camiaya en büyük zararı da bu olmuştur. Bakın ben A Gazetesi, B Gazetesi, duayenmiş, stajyermiş, dünkü adammış, bugünkü gençmiş falan bunlarda değilim, biz öncelikle birleştirici, bütünleştirici ve toparlayıcı olacağız, bizim şu andaki en büyük hedefimiz budur. Bizim sektörün önce birbirinin yüzüne bakacak, samimi ve dinamik bir yapıya ihtiyaç var, ondan sonrakiler ise orta ve uzun vadeli projelerdir, ben şu anda kalkıp ta bir araya getiremediğim bir cemiyet olmadan bir takım sözler verir, projeler ortaya koyarsam gerçekçi ve inandırıcı olmaz, önceliğimiz güçlü bir Gazeteciler Cemiyeti oluşturmak ve sonrasına ondan sonra bakmaktır. Biz öncelikle Cemiyetin kaybettiği itibarını kazandıracağız, bu her şeyden önemlidir. Bu itibarı kazandıktan sonra üyelerimizin refahlarının artması için çalışmalar yapılabilir, nitekim yapacağız da, herkesin evi de olur, arabası da olur, çalışanı da olur, medyasına reklamı da olur, her şeyi olur. Bugün bu insanlar mutsuz, gazeteci arkadaşlarımız mutsuz, para kazanamıyorlar, ceplerinde yeterince paraları yok bu insanların, biz her detayı düşünerek arkadaşlarımızın refah seviyelerini arttırmak için de çalışmalar yapacağız. Kısaca Aydın Medyası karnını doyuracak, mutlu olacak, itibarları artacak, biz balık tutmayacağız, bilmeyenlere balık tutmayı da öğreteceğiz. Tüm meslektaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyor, Garpark’ta düzenleyeceğimiz toplantıya teşrif etmelerini özellikle eksiksiz olarak rica ediyor ve bekliyorum. Gelemeyecek durumda olanlar olursa beni arasınlar ben onları bulunduğu yerden aldırtırım. bu tür şeyler mesele değil, yeter ki gelmek istesinler.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Erman Çetin, AGC Başkan adayı, Gazeteciler
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çetin: Seçilirsem Aydın’da herkes gazeteci olmak isteyecek
Çetin: Seçilirsem Aydın’da herkes gazeteci olmak isteyecek
Yorumlar
Haber Yazılımı