Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Nisan 2017 - Pazartesi 12:16 Bu haber 6006 kez okundu
 
Çetin hayat şartları Emine Nineyi sarsmadı
Germencikli Emine Sarsılmaz’dan genç kızlara nasihat: “Kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğrenin.”
YAŞAM Haberi
Çetin hayat şartları Emine Nineyi sarsmadı

Bilgi Koleji

AYDIN- Aydın’ın Germencik İlçesi’nde yaşayan 60 yaşındaki Emine Sarsılmaz’ın hayat hikayesi görenleri şaşırtıyor. ‘Ne oldum değil ne olacağım diyeceksin’ diyen Emine Sarsılmaz, 55 yaşından sonra iş hayatına atılarak gençlere örnek oldu.  Bir zamanlar Germencik’in en ünlü müteahhidinin hanımı olan Emine Sarıslmaz, şimdi Germencik’in en hamarat aşçısı ve börekçisi olarak tanınıyor.

14 yaşında gelin 18 yaşında da anne olduğunu belirten Emine Sarsılmaz, çetin hayat şartlarına karşı sarsılmamak için gençlerin çok iyi yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Bugün çok varlık içinde yaşayıp ömrünün sonuna kadar bu şekilde yaşayacağını düşünenlerin kendisini örnek almasını isteyen 2 çocuk 2 de torun sahibi Emine Sarsılmaz, özellikle kızların çok iyi yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Hayatta insanın başına ne zaman neyin geleceğinin belli olmadığını belirten Emine Sarsılmaz, “Bu bölgenin ilk müteahhidi eşimdi. Zamanında işlerimiz çok iyiydi. Ancak bir şekilde hayatın çetin şartları bizi de vurdu. 14 yaşından 55 yaşına kadar eşim işadamı olduğu için çok güzel bir hayat yaşadım. Ancak 5 yıl önce eşim iflas edince her şeyimizi satmak zorunda kaldık. Ancak hiçbir zaman pes etmedim. Hayata yeniden başladım. Önce evde sac böreği yapıp seyyar olarak sattım. Ardından iş yeri açtım. Zamanında Anam beni bu şekilde yetiştirmese idi bugün ben isyanlarda olurdum. Genç kızların da her şart ve ortamda dimdik ayakta kalabilmeleri için çok iyi yetiştirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Emine Sarsılmaz, hayat şartları
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çetin hayat şartları Emine Nineyi sarsmadı
Çetin hayat şartları Emine Nineyi sarsmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı