Haber Detayı
26 Ağustos 2017 - Cumartesi 11:04 Bu haber 836 kez okundu
 
Çerçioğlu’ndan kumdan heykeller
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Altınkum Plaj ve Gençlik Festivali kapsamında Didim Altınkum Plajı’na Medusa Ve Posedion'un kumdan heykellerini yaptırdı.
SANAT Haberi
Çerçioğlu’ndan kumdan heykeller

AYDIN- Her türlü hava şartlarına karşı dayanıklı olan heykeller en az 6 ay süre ile kalabiliyor. Plaja gelerek heykelleri gören Didimliler ve tatilciler heykellerin önünde resim çekilirken, Topuklu Efe’ye de teşekkür ettiler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve 3 gün sürecek olan Altınkum Plaj Festivali büyük ilgi görüyor. Didimlilere ve beldede bulunan tatilcilere eğlenceli ve çok özel yaşatan festival kapsamında konserlerin yanı sıra sanatsal faaliyetler de yapılıyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Altınkum Plaj ve Gençlik Festivali kapsamında Didim Altınkum Plajı’na Medusa Ve Posedion'un kumdan heykellerini yaptırdı. Yaklaşık 100 ton kum kullanılarak, Antalyalı kum heykeltraşlarına yaptırılan heykeller büyük ilgi gördü. Plajda her türlü hava şartlarına rağmen 6 ay süre ile kalabilen heykeller korunursa biraz daha uzun ömürlü olabiliyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Didim’e hediye olarak yaptırılan heykelleri gören Didimliler ve yerli yabancı turistler önünde hatıra fotoğrafı çektirerek tatil anılarına bir yenisini ekliyor. Heykeller ve festival için Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür eden Didimliler ve turistler bu tür etkinlikler sayesinde tatillerinin ve günlerinin daha renkli geçtiğini belirtti. Etkinliklerin bundan sonraki yıllarda da devamını isteyen Didimliler, Topuklu Efe’nin hizmetlerinden duydukları memnuniyeti de dile getirdi.

Altınkum Plaj Festivali’nin ilk gününde plaja kurulan dev sahnede ünlü grup Yüksek Sadakat birbirinden güzel şarkıları ile izleyenleri coşturdu. İkinci günde de ilk olarak sahneye yerel Neyna Karadeniz Rock grubu çıkarken, daha sonra Gripin sahne aldı. Grup söylediği parçalarla plajdakilere unutulmaz dakikalar yaşattı. Festivalin son gününde ise Bilionera şarkısıyla tanınan dünya starı Romen şarkıcı Otilia sahne alıyor.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Kumdan heykel, Özlem Çerçioğlu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çerçioğlu’ndan kumdan heykeller
Çerçioğlu’ndan kumdan heykeller
Çerçioğlu’ndan kumdan heykeller
Çerçioğlu’ndan kumdan heykeller
Yorumlar
Haber Yazılımı