Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 13:31 Bu haber 717 kez okundu
 
Cemiyet Başkanı stajyerini darp etti
Didim Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ergün Korkmaz'ın stajyerini darp etti iddiası basın camiasında büyük yankı uyandırdı.
ASAYİŞ Haberi
Cemiyet Başkanı stajyerini darp etti

AYDIN- Staj yaptığı gazete sahibi tarafından darp edildiğini iddia eden Üniversite öğrencisi Yasin Şentürk, olayı şöyle anlattı:

“Yaz döneminde stajımı yapmak üzere Mavi Didim Gazetesi’ne başvurduğumda Ergun bey beni gayet olumlu karşılayıp stajımı gazete bünyesinde yapabileceğimi söylediğinde mutlu olmuştum. Staja başladığımın ertesi günü yaptığım bir haberim gazete Mavi Didim gazetesinde yayınlandığında duyduğum gururu anlatamam.

Haberim ‘Didim Devlet Hastanesinde Kuduz Aşısı Kalmadı’ konuluydu. Haberin metni ve resmi bana ait olmasına rağmen gazete çalışanı bir büyüğüm adı ile yayınlandı, ben stajyer olduğum için bu konuda herhangi bir art niyet aramadım. Aileme ilk haberim yayınlandı dediğimde haberin görselini görmek istediler. Sosyal medya hesabım Facebook’ta görseli gönderdiğimde ‘Neden senin adın yazmıyor?’ diye sorduklarında ‘stajyer olduğumdan gazete çalışanı abimin adı yazılmış çokta önemli değil’ diye cevap yazdım.

Sosyal medya hesabımda bu yazışmam bir kaç gün sonra kim tarafından olduğunu bilmediğim şekilde Mavi Didim Gazetesi sahibi ve aynı zamanda Didim Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ergun Korkmaz'a iletilmiş. Ergun bey bana facebook hesabımdaki paylaşımımı göstererek ‘Böyle gazetecilik olmaz, sen bizi hırsızlıkla mı suçluyorsun’ vb. hakaretler ile suçlayarak ‘Bundan sonra staj süren sonuna kadar gelmene gerek yok staj sonunda gel evraklarını al’ diyerek beni ofisten gönderdi.

Staj süremin yasal süresinin sonu 5 Ağustos 2017’ye denk geliyordu. Ben 8 Ağustos günü Mavi Didim Gazetesi'nin ofisine giderek Ergun bey'den evraklarımı istedim. Ergun bey bana bir evrak imzalattıktan sonra staj evrakımı verdi.

Olay bundan sonra başladı: Ergun bey staj ücretimden kalan 200 TL'yi alabilir miyim dediğimde çalıştın mı ki para istiyorsun dedi, elimdeki evrakları bir hışımla alarak bana küfürler etmeye başladı. Ofisin merdivenlerinden beni itekleyerek, tokatlayarak aşağıya kadar darp etti. Bu hakaretler ve yumruklamalar kapının dışına kadar sürdü. Kapının önünde sokakta olanlar bunları gördü.

Olayın akabinde emniyeti arayarak şikayetçi oldum. Gelen polisler beni hastane raporu almam için hastaneye ve oradan yazılı ifadem için Didim İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdüler."

Yasin Şentürk’ün Emniyet ifadesi de söylediklerini doğrular nitelikte.

Yasin Şentürk, “Didim'de çalışan bir gazeteci olarak bu olayları Didim Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Mavi Didim Gazete sahibi Ergun Korkmaz'a yakıştıramadım” dedi.

Kemal Etleç/Didim

Kaynak: () - Kemal Etleç Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Yasin Şentürk, Ergün Korkmaz, darp
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Cemiyet Başkanı stajyerini darp etti
Cemiyet Başkanı stajyerini darp etti
Cemiyet Başkanı stajyerini darp etti
Cemiyet Başkanı stajyerini darp etti
Yorumlar
Haber Yazılımı