Haber Detayı
27 Ağustos 2017 - Pazar 19:32 Bu haber 475 kez okundu
 
Cemevi’nden burs konseri
Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği, Yaz Konserleri kapsamında ses sanatçısı Kenan Coşkun’u Didim’e getirdi.
GÜNCEL Haberi
Cemevi’nden burs konseri

AYDIN- Türkçe, Kürtçe Türküler ve halay havaları ile katılımcıları coşturan genç sanatçı, Didim Alevi Bektaşi Derneği aracılığı ile verilen öğrenci bursuna katkıda bulundu.

Yaklaşık 2000 kişinin izleyip, dinlediği konserin ana sponsorluğunu ise Zeynep&Uğur Özcan (Zeynep Emlak) ve Dilaver&Deniz Demir (Elit Emlak) Emlak kuruluşları üstlendi.

Giriş ücreti 10 TL olan ve çoğunluğu yurtdışından gelen gurbetçi vatandaşlardan oluşan dinleyiciler, iki saat boyunca gönüllerince eğlendi.

HER SENE 50 ÖĞRENCİYE BURS

Yaklaşik 3000 üyesi olan dernek, gelenek haline getirdiği yardım hizmeti ile her sene 50 öğrenciye okuma imkanı veriyor.

Sponsorlar ve her sene yazaylarında verilen konserlerden elde edilen gelirle finase edilen okul burslarından faydalanan gençlerin isimleri açıklanmıyor.

Gençlerin gururlarını incitmemek amacı ile isimlerin açıklanmadığını söyleyen Dernek Başkanı Hüseyin İlhan, “Hangi yönetim dönemi olursa olsun, derneğimizde‚ gelenek haline gelen okul burslarını, duyarlı sponsorlarımız ve yardımsever vatandaşlarımızın katkıları ile her senevearalıksızolarakdevamettiriyoruz. Dernek kuruluşunda daha az sayıda yoksul öğrenciye sağladığımız bu imkan, her sene daha da artarak bugün 50 çocuğumuza kadar ulaştı. İnşallah ileride daha fazla imkanlarla, daha fazla öğrenciye okuma imkanı sağlanacaktır’’ diye konuştu. Başkan İlhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

’’Derneğimizde sponsorlarımızın katkıları ile ayda bir kez sabah kahvaltısı ve haftanın bi rgünü (Perşembe günleri) akşam yemeği veriyoruz. Bu hizmetlerimiz tüm halkımıza açık olduğu gibi hiçbir karşılık beklemeden verilmektedir.“

Kaynak: () - Yaşar Çelebi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Didim Cemevi, Hüseyin İlhan, Kenan Coşkun konseri
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Cemevi’nden burs konseri
Cemevi’nden burs konseri
Cemevi’nden burs konseri
Yorumlar
Haber Yazılımı