Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 11:35 Bu haber 549 kez okundu
 
Caretta caretta seferberliği
Didim’de ayaklarına misina dolanan bir Caretta caretta’nın kurtarılması için sahil güvenlik ekipleri seferber olduğu, kıyıya getirilen deniz kaplumbağasının yapılan müdahalenin ardından denize bırakıldığı bildirildi.
GENEL Haberi
Caretta caretta seferberliği

AYDIN- İHA'nın bildirdiğine göre, Didim açıklarında devriye görevi yapan Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’na bağlı ekipler, deniz üzerinde Caretta caretta türü bir deniz kaplumbağasının çırpındığını fark etti. Sahil güvenlik ekipleri tarafından bota alınan yaralı Caretta caretta’nın durumu, Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD)’ne haber verildikten sonra Didim Marina’sına getirildi. Yapılan müdahale ile ayaklarına dolanan misinadan kurtarılan Caretta caretta, üzerinde herhangi bir kesik izi bulunmadığı tespit edildikten sonra tekrar denize bırakılarak, doğal yaşamına geri gönderildi.

Didim’de bir yandan sahil güvenlik ekipleri tarafından bir Caretta caretta hayata döndürülürken, aynı anda bir başka üzücü haber geldi. Vettur Sitesi sahilinde, sahile vuran deniz kaplumbağasının ölü olduğu belirlendi. Yapılan kontrollerde bir darp ya da kesik izine rastlanmayan Caretta carettanın ağlara takıldığı ve daha önceden öldüğü tespit edildi. Gerekli inceleme yapılan Caretta caretta da ayrıca DNA araştırması için doku örneği alındı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Caretta caretta, Caretta caretta seferberliği
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Caretta caretta seferberliği
Caretta caretta seferberliği
Caretta caretta seferberliği
Yorumlar
Haber Yazılımı