Jesder öğretmenler günü
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Yeni Uuk
Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 13:48 Bu haber 520 kez okundu
 
Çankır: Toplumsal barışın için mücadelemiz ödün vermeksizin sürdürülecektir
CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan tehdidi kınayarak, bu tehdidin sorumlularının bu mafya babalarına konuşma imkanı veren Cumhur ittifakı liderleridir, içişleri bakanıdır, iktidardır. Bu düzeni yaratanlar ve savunanlardır diyerek, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yanında olduklarını söyledi.
SİYASET Haberi
Çankır: Toplumsal barışın için mücadelemiz ödün vermeksizin sürdürülecektir

Rıdvan Eşin öğretmenler günü

AYDIN - CHP İl Başkanı Ali Çankır sözlerini şöyle sürdürdü:

"Halkımız ekonomik buhranla mücadele ederken , aynı zamanda pandemi salgını ile boğuşurken dün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit dolu mesajlar gönderilmesinin sorumlusu bu mafya babalarına konuşma imkanı veren Cumhur ittifakı liderleridir, içişleri bakanıdır, iktidardır. Bu düzeni yaratanlar ve savunanlardır.

Devlet yönetme becerisi olmayanların Türkiye Cumhuriyet’ini düşürdükleri hal ortadadır.

Gücünü tüketmiş, nefes almakta zorlanan iktidar artık mafya yapılanmalarından medet umar hale mi gelmiştir. Asla unutulmamalıdır ki karanlık zihniyetlerle yan yana duranlara tarihimizde bu millet sandıkta gereken cevabı vermiştir tekrar vermeye de hazırdır.

İktidara ve ortağına en basit bir eleştiride bulunanların aynı gün gözaltına alınıp tutuklanıldığı bu şartlarda a AKP-MHP kadroları ve içişleri bakanı halen neden sessiz kalıyor.

Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş milyonların Genel Başkanı terör saldırısına uğramış, bir çok tehdide maruz kalmış fakat hiçbir zaman yolundan dönmemiş, hedeflerinden vazgeçmemiştir.

37. Kurultayda 2.Yüzyıla çağrı beyannamemizde Cumhuriyet Halk Partisinin tüm kadroları olarak hedef koyduğumuz en önemli amaçlarımızdan birini, CHP Aydın örgütleri olarak tüm kadrolarımızla bir kez daha haykırıyoruz; toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleriyle ve yeraltı suç örgütleriyle mücadelemiz ödün vermeksizin sürdürülecektir."

Kaynak: () - Spor Servisi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: CHP, Ali Çankır, İl Başkanı, Kemal Kılıçdaroğlu, tehdit
Yorumlar
Haber Yazılımı