Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 11:45 Bu haber 438 kez okundu
 
Çadırda bir gün
Aydın, “Gökyüzünün Altındaki En Güzel Yeryüzü”.
GENEL Haberi
Çadırda bir gün

AYDIN- Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Geleneksel Aydınlılar Günleri” Aydın Özel Başak Koleji Kampüsü’nde 2 gün süren bir program ile gerçekleştirildi.

İlk gün Başak Kültür Merkezi’nde yapılan geleneksel kıyafetler defilesi, Aydın tarihi sunumları ve Aydın türküleri seslendirmeleri izleyiciler tarafından keyifle izlendi. İkinci gün ise, kampüse kurulan çadırda. Aydın’ın tarihini yansıtan düzen tüm öğrenciler ve veliler tarafından ilgiyle karşılandı. Geleneksel kıyafetlerin kullanıldığı etkinlikte. davet edilen ustaların yaptığı lezzetli gözlemeler, öğrenciler tarafından sunulan zeybek oyunu tüm katılımcıların Aydın kültürünü yakından deneyimleyerek tanımasına fırsat sundu.

Aydın Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün, Germencik Yörükler Derneği’nin ve Zübeyde Hanım Meslek Lisesi’nin katkı sağladığı etkinlik, katılım sağlayanlara plaket sunumu ve teşekkür töreni ile sona erdi.

Önümüzdeki yıl dördüncüsünün yapılmasının planlandığını belirten Aydın Özel Başak Koleji Sosyal Bilgiler Zümre Başkanı Güven Soylular, katılım sağlayan herkese bu kültürü unutmamak adına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın. Başak Koleji. Aydınlılar Günleri. Güven Soylular
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çadırda bir gün
Çadırda bir gün
Çadırda bir gün
Çadırda bir gün
Yorumlar
Haber Yazılımı