Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 19:25 Bu haber 1636 kez okundu
 
Büyükşehirden portatif yüzme havuzu
Aydın Büyükşehir Belediyesi sıcak havalarda çocuklarımız güvenle yüzebilsin diye üç ilçede daha portatif havuz kurup yüzme kursları düzenliyor
SPOR Haberi
Büyükşehirden portatif yüzme havuzu

AYDIN- Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, çocukların ve gençlerin yüzme öğrenmesi ve güvenli bir şekilde yüzebilmeleri için yüzme kursları düzenlemeye devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bozdoğan ve Çine'deki yüzme havuzlarında başlanan kursların ardından 3 ilçede daha portatif havuz kurularak istekli çocuklar için yüzme kursları düzenleniyor.

Söke, Sultanhisar ve Karacasu'da portatif yüzme havuzları hazırlandı ve yüzme kursları başladı. Haftanın altı günü düzenlenecek olan yüzme kurslarından 9-13 yaş aralığındaki bütün çocuklar ücretsiz yararlanabiliyor. Yüzme kurslarına katılabilmeleri için çocukların velisiyle birlikte gelerek kursa kayıt yaptırması gerekiyor.

Çocukların bu kurslara katılarak hem yüzme öğrenmeleri hem de yaz tatillerini keyifli bir şekilde geçirmeleri çağrısında bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Her yıl birçok çocuğumuzun başına yüzme bilmediği için çeşitli olumsuzluklar geliyor. Çocuklarımızın güvenli bir şekilde yüzüp eğlenebilmeleri için güvenli koşullarda, profesyonel eğitmenlerden yüzme eğitimi almaları gerekiyor. Alanında uzman yüzme öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımıza bu yıl da yüzmeyi öğreteceğiz. Çocuklarımızı ücretsiz kurslarımıza bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Büyükşehir Belediyesi, Portatif yüzme havuzları, Özlem Çerçioğl
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Büyükşehirden portatif yüzme havuzu
Büyükşehirden portatif yüzme havuzu
Yorumlar
Haber Yazılımı