Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 17:15 Bu haber 542 kez okundu
 
Büyükşehir Meclisi, Zeytin Dalı’nı ölümsüzleştirdi
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekâtı"nın adı ve harekâtta hayatını kaybeden şehitler, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından ölümsüzleştirildi.
GÜNCEL Haberi
Büyükşehir Meclisi, Zeytin Dalı’nı ölümsüzleştirdi

AYDIN- Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleşen Şubat ayı meclis toplantısında, Efeler ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'ndeki Ali İhsan Paşa Bulvarı ile Mimar Sinan Bulvarı'nın kesiştiği noktada bulunan meydana "Zeytin Dalı Meydanı", Ali İhsan Paşa Bulvarı'nın bu meydandan sonraki batı tarafında bulunan kısmına da "Zeytin Dalı Bulvarı" adı verildi.

Mecliste grubu bulunan siyasi parti ve bağımsız üyelerin ortaklaşa imzasıyla "Savaşmakta olan kahraman askerlerimizin ve vatan uğruna seve seve canını veren aziz şehitlerimizin anısını bir nebze olsun yaşatabilmek için" verilen önerge, meclis üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Alınan kararla ilgili olarak meclis adına konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak Afrin'de hayatını kaybeden Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Büyükşehir Belediye Meclisi, Özlem Çerçioğlu, Zeytin Dalı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Büyükşehir Meclisi, Zeytin Dalı’nı ölümsüzleştirdi
Yorumlar
Haber Yazılımı