Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 13:04 Bu haber 794 kez okundu
 
Burcu Erdemir’den yeni madalyalar
Aydınlı başarılı Milli Atlet Burcu Erdemir’in spor kariyerine yeni başarılar eklemeye devam ettiği,
SPOR Haberi
Burcu Erdemir’den yeni madalyalar

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Erzurum’da düzenlenen 5’inci Uluslararası Sprint ve Bayrak Yarışı’nda ülkemizi ve Aydın’ı temsil eden Milli Atlet Burcu Erdemir, 200 metre branşında 2’ncilik madalyasının sahibi oldu.

Bursa’da İki Madalya Birden

03 – 04 Ağustos 2019 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen Büyükler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Milli Atlet Burcu Erdemir, 100 metre ve 200 metre kategorilerinde sezonun en iyi derecelerini elde ederek iki Türkiye Şampiyonluğu madalyası elde etti.

Avrupa’da Başarı Elde Ettiler

Aydınlı başarılı sporcu Burcu Erdemir, son olarak 09 – 11 Ağustos 2019 tarihlerinde Norveç’in Sadnes kentinde düzenlenen Avrupa Takımlar Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’nda yer alarak, 4x100 bayrak takımı yarışında Avrupa 6’ncılığı başarısı elde ettiler.

Aydın Tarihinin En İyi Kadın Atleti

Son yıllarda katıldığı uluslararası ve ulusal şampiyonalarda birçok başarılı derece elde ederek Aydın’da parlayan sporcular arasında yer alan Burcu Erdemir, bu başarılarına yenilerini ekleyerek spor hayatına devam ediyor. Başarılı Atlet Burcu Erdemir, Aydın Atletizm tarihinden en başarılı kadın atlet unvanının da sahibi oldu.

“Türk Bayrağı’nı Göndere Çektirmek”

Başarılı sporcunun antrenörü Burak Uygun, en büyük hedeflerinin dünya ve olimpiyat şampiyonalarında Türk Bayrağı’nı göndere çektirerek İstiklal Marşımızı okutmak olduğunu belirtti.

Burak Uygun, şunları söyledi:

“Erzurum’da zorlu bir yarışma geçirdik. Birçok ülkeden katılan sporcuların yarıştığı uluslararası müsabakada ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Şampiyonluk madalyasını kıl payı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Ancak bu yarışmanın ardından

Bursa’da gerçekleştirilen Büyükler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda iki kategoride elde ettiğimiz Türkiye Şampiyonlukları ve Norveç’te gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda Milli Takım ile birlikte elde edilen başarılar bizleri sevindirdi.

Burcu Erdemir, Aydın’da yetişmiş Türkiye Atletizm camiası tarafından büyük beğeni kazanan başarılı bir sporcumuzdur. Aydın’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü nezdinde gerçekleştirilen İl Spor Merkezleri kapsamında yeni şampiyonlar yetiştirerek Türk Sporu’na katkı sağlamaya devam edeceğiz.

İl Müdürü’ne Teşekkür Etti

Desteklerinden dolayı Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’na teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Aydınlı atlet, Burcu Erdemir, Burak Uygun
Yorumlar
Haber Yazılımı