Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 18:12 Bu haber 3722 kez okundu
 
Bülbül: FETÖ konusunda en son konuşacak AKP'dir
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AK Parti Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in, CHP’li Belediye Başkanları hakkındaki iddialarına Meclis kürsüsünden yanıt verdi.
SİYASET Haberi
Bülbül: FETÖ konusunda en son konuşacak AKP'dir

Bilgi Koleji

AYDIN- Bülbül, FETÖ sanığının, Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde vermiş olduğu iki ifadede, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında, aleyhine konuştuğu takdirde tahliye edileceğine ve beraat edileceğine ilişkin gazeteci ve bazı bakanların cezaevine gelip kendisiyle görüştüğünü söylediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Ben de bu açıklamadan sonra Adalet Bakanı’na soru önergesini verdim. Bakana, ‘Sayın Bakan, yüksek güvenlikli bir cezaevine, avukatların bile zor girdiği bir cezaevine, bir gazeteci sanığın talebi olmadan ve konuyla ilişkili olmadan, yargı mensubu olmadan, soruşturma görevlisi olmadan nasıl görüştü? Bu görüşmeler hangi makamın izniyle verildi? Bu konuda soruşturma açacak mısınız?’ diye sordum. Burada biz gerçeğin araştırılmasını istiyoruz.

FETÖ konusunda en son konuşacak AKP'dir, başka bir yapı değildir. FETÖ ile Cumhuriyet Halk Partisi’ni yan yana getirebilecek hiçbir düzen, hiçbir işlem olamaz. Bir kumpas iddiası vardır; bu kumpas iddiası konusunda, doğruluğu ya da yanlışlığı konusunda araştırma yapılması gerekmektedir. Seçimleri kazanan belediye başkanlarımızın üzerine kumpas iddialarıyla gitmek doğru değildir.

Bir de, Sayın Milletvekili (Bekir Kuvvet Erim) çıkıp büyükşehir belediye başkanları hakkında kayyum atanmasını ve görevden alınmasını talep etti. Sayın Milletvekili, siz İsabeyli Belediye Başkanlığı yaparken -şu anda devam edip etmediği konusunda, gelin, siz açıklamada bulunun- resmî evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullanma suçlarından dolayı ceza aldınız mı?”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Süleyman Bülbül,
Yorumlar
Haber Yazılımı