Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin Kurban Bayramı
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 19:04 Bu haber 1031 kez okundu
 
Bu geminin kaptanı yok
İtalya açıklarında mürettebatsız seyreden ve içinde 450 kaçağın olduğu tahmin edilen geminin kontrol altına alındığı belirtildi.
SANAT Haberi
Bu geminin kaptanı yok

Rıdvan Eşin kurban Bayramı

Marini, göçmenlerin Suriyeli olduklarının sanıldığını, aralarında çocuklar ile hamile kadınların da bulunduğunu kaydetti.

Gemi mürettebatsız olarak seyrederken, kötü hava koşulları nedeniyle kontrolü kaybetmişti. Gemideki kaçaklardan biri telsizle yetkililere ulaşarak mürettebatın gemiyi terk ettiğini ve denizde sürüklendiklerini bildirmişti. Benzer bir olay hafta başında da yaşanmıştı. Yunanistan'ın Korfu (Kerkira) adası açıklarında alarm veren ve yüzlerce kaçak göçmen taşıdığı belirtilen gemi, Yunanistan karasularından ayrıldıktan sonra İtalyan yetkililer tarafından kontrol altına alınmıştı. Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kaçan on binlerce kişi, her yıl kaçak yollardan Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışıyor. Göçmenleri tekneler ya da gemilerle Yunanistan ya da İtalya'ya taşıyan insan kaçakçıları, tutuklanmamak için genellikle kıyıya ulaşmadan kaçmayı tercih ediyor.

Kaynak: () - Yeni Şafak Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Bu geminin, kaptanı yok
Yorumlar
Haber Yazılımı