Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 09:51 Bu haber 352 kez okundu
 
Borsa, zeytinyağını Van’da tanıtacak
Aydın Ticaret Borsası tarafından yürütülen Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi kapsamında 20 ilde yapılacak tadım ve tanıtım faaliyetlerinin 19.’su 15-16 Temmuz 2017 tarihlerinde Van’da gerçekleşecek.
EKONOMİ Haberi
Borsa, zeytinyağını Van’da tanıtacak

AYDIN- İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi  (UZZK) ve Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş ortaklığında, Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurularak, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülen “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” kapsamında tanıtım ve tadım faaliyetlerinin on dokuzuncusu 15-16 Temmuz tarihlerinde Van ilinde Van AVM’de” gerçekleşecek.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, yaptığı açıklamada, “Projenin amacı kişi başına düşen zeytinyağı tüketiminin arttırılması ve saf zeytinyağının tüketici ile karşı karşıya getirilmesidir. Tüketicilere, Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli tadım uzmanlarımız tarafından, tadım yaptırılarak kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verilerek, sağlıklı ve bilinçli bir tüketici kitlesi oluşmasına katkı sağlamak, Zeytinyağı markalarının ve iç pazar payının arttırılması amaçlanmaktadır. Vanlıları Zeytinyağı Tadım Etkinliğimize bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Ticaret Borsası, Adnan Bosnalı, Zeytinyağı tanıtımı
Yorumlar
Haber Yazılımı