Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 19:24 Bu haber 1678 kez okundu
 
Boğalar güreşti
Germencik Arenası Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Karadeniz ve Ege’nin boğaları Germencik’te tozu dumana kattı.
GENEL Haberi
Boğalar güreşti

AYDIN- Türkiye’nin değişik illerinden gelen pehlivan boğaları Germencik Ortaklar’da düzenlenen Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası’nda kıran kırana güreşti. Boğa güreşi severler Germencik’te kıyasıya mücadeleyle geçen güreşleri adeta nefessiz izledi.

Ortaklar Şehir Stadı’nda gerçekleşen ve yaklaşık beş bin kişinin izlediği güreşler, kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın katkılarıyla gerçekleşen güreşlerde, Artvin’in en ünlü boğaları ile birlikte ülkemizin çeşitli illerinde dereceye giren boğaların güreşleri izleyicilerde büyük bir seyir zevki yaşattı.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, “Ülkemizde kültürümüzün ilerlemesi adına gerçekleşen Boğa güreşleri ve Yörük kültürünün vazgeçilmezi olan Deve güreşleri denildiğinde Ege ve bu güreşlerinde mimarı olarak Germencik Akıllara geliyor. Boğa güreşlerinde özellikle dünyaya ismini duyuran Artvin ve Aydın bu defa büyük bir organizasyon ile 2. Geleneksel Türkiye Şampiyonası’nda ilçemizde buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki süreçte de 100 yılın güreşi ile Germencik’te deve güreşi severleri burada toplayacak bir organizasyona imza atacağız. Geçtiğimiz yıl düzenlenen ve 2 gün planlanan güreşimiz hava koşulları sebebiyle 1 gün yapılmıştı. Bu yıl bir aksilik yaşamazsak geçen yıl planladığımız gibi güreşlerimizi 2 gün yapacağız. Şimdiden bunun da müjdesini hemşerilerimize verebiliriz. Bugün gerçekleşen organizasyonda emeği geçen başta Dağyeni Muhtarımız Hüseyin Efe olmak üzere tüm boğa sahiplerimize ve güreş severlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ortaklar’da gerçekleşen güreşleri yaklaşık beş bin kişi izledi. Kıyasıya mücadele içinde geçen güreşlerde Artvin’den gelen boğalar sahaya tulum sesi eşliğinde çıkarken, Ege’nin boğaları ise Zeybek müziği eşliğinde arenada yerini aldı. Oldukça renkli ve dostluk havası içinde geçen güreşler arenalara renk kattı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Ortaklar, Boğa güreşleri, Ümmet Akın, Hüseyin Efe
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Boğalar güreşti
Boğalar güreşti
Boğalar güreşti
Yorumlar
Haber Yazılımı