Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 16:04 Bu haber 2497 kez okundu
 
Bisikletçiler Didim'den Samsun'a pedal basacak
Aydının Didim İlçesi’nde Didim Poseidon Bisiklet Derneği üyelerinin 19 Mayıs 2019 tarihinde Atatürk'ün Samsun'a ilk adımını atışının 100. yılı sebebi ile Didim'den Samsun'a gerçekleştirecekleri bisiklet turunun startını verdiği bildirildi.
SPOR Haberi
Bisikletçiler Didim'den Samsun'a pedal basacak

AYDIN - İHA’nın bildirdiğine göre, Didim Poseidon Bisiklet Derneği üyeleri, Atatürk'ün Samsun'a ilk adımını atışının 100. yılı sebebiyle anlamlı bir etkinliğe imza atmak için yola çıktı. 5 Mayıs günü Didim’den yola çıkan dernek üyeleri Cihan İpekçiler, Mesut Aktaş ve Sabri Karakaya’dan oluşacak 3 kişilik ekip Kent meydanında aileleri ve arkadaşlarıyla vedalaşırken, bazı dernek üyeleri ise 3 kişilik ekibi Söke-Milas yoluna kadar eşlik edip, yolculuğa uğurlandılar.

Etkinlikle ilgili bilgiler veren Cihan İpekçiler, Atatürk'ün Samsun'a ilk adımını atışının 100. yılı sebebiyle tura başladıklarını belirterek, yol boyunca konakladıkları İl ve ilçelerde Didim’in de tanıtımına katkı sunacaklarını kaydetti.

Didim’den yola çıkan ekip, Aydın ve ilçelerinden geçerek, Denizli ve Afyon üzerinden Ankara’ya, Çorum üzerinden de Samsun’a kadar pedal çevirecekler.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Bisikletçiler, Cihan İpekçiler, Mesut Aktaş, Sabri Karakaya
Yorumlar
Haber Yazılımı