Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 12:24 Bu haber 2308 kez okundu
 
Bireysel sulama sistemleri hibe desteği başvuruları başladı
Aydın’da Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteği için başvurular başladı.
EKONOMİ Haberi
Bireysel sulama sistemleri hibe desteği başvuruları başladı

Bilgi Koleji

AYDIN - Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteği’nden yararlanmak isteyen üreticiler başvurularını 01 Mart 2019 Cuma gününe kadar Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne yapabilecek. Üreticilere, tarla içi damlama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi yüzey altı damlama sistemi kurulması, Lineer veya center pivot sulama sistemi kurulması, tamburlu sulama sistemi kurulması, güneş enerjili sulama sistemi kurulması konulu yatırımlarda hibe desteği sağlanacak.

Aydın İl Tarım Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şu bilgileri verildi:

“Kırsal Kalkınma Desteklemeleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/48) 07 Aralık 2017 tarih ve 30263 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmıştır.

Hibe Desteği başvuruları 01 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze yapılacaktır.  Güncel Uygulama Rehberine uygun olarak hazırlanan dosya en geç 01 Mart 2019 tarihine kader tek nüsha olarak teslim edilecektir.

Teslim edilen dosyalar, İl proje Yürütme Birimi tarafından idari ve teknik açıdan incelendikten sonra, desteklenmeye hak kazanan proje sahiplerinin asil ve yedek isim listeleri Mart ayının üçüncü haftasında İl Müdürlüğümüz internet sitesinde (www.aydin.tarimorman.gov.tr) yayınlanacaktır.

Daha önce destek alınmamış veya yağmurlama-damlama desteği alındı ise 3 yıl geçmiş, lineer-Pivot-Tamburlu-Güneş Enerjili sulama desteği alındı ise 10 yıl geçmiş parseller de her bir parsel için bir sulama konusuna başvuru yapılabilir.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Tarım, Bireysel sulama sistemleri, Hibe desteği
Yorumlar
Haber Yazılımı