Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 16:25 Bu haber 1593 kez okundu
 
Bir kadının ağır dramı!
Ayten ninenin yürek sızlatan dramı. Yaz boyunca kendisine miras kalan eski bir evin kapısının önündeki kaldırımda yaşayan Ayten Çam, kışın vücudunu gazete ile sararak üşümemeye çalıştığını söyledi.
GENEL Haberi
Bir kadının ağır dramı!

Bilgi Koleji

AYDIN- Aydın’da akli dengesi yerinde olmayan 80 yaşındaki Ayten Çam, görenlerin yüreğini sızlatıyor. Yaz boyunca kendisine miras kalan eski bir evin kapısının önündeki kaldırımda yaşayan yaşlı kadın, havalar soğuyunca vücudunu gazete ile sararak üşümemeye çalıştığını söyledi.

Gençlik yıllarında çeşitli yerlerde çalışan 80 yaşlarındaki Ayten Çam’ın birkaç çocuğu oldu. İş ve ev bark sahibi olan çocukları evden gidince Ayten nine, evlenmeyip çöplerden hurda toplayan bir oğlu ile Meşrutiyet Mahallesi Enstitü Caddesi 138 numaralı müstakil evde yaşamaya başladı. Kendisine miras kalan ev bir süre sonra çatısı çöküp yaşanmayacak duruma gelince yaşlı kadın, yazın eşyalarını evin caddeye bakan kapısının önüne çıkararak kaldırımda yaşamaya başladı. Geceleri bile kaldırımda yatan Ayten ninenin havaların soğumasına rağmen halen açıkta yatıp kalktığını belirten komşuları, yaşlı ve çaresiz olan kadının içinde bulunduğu zor yaşam koşullarından kurtarılmasını istediler.

“Elbisemin altına gazete sarıyorum”

Zor yaşam şartlarına alışık olduğunu ve kimseden bir talebinin olmadığını belirten Ayten Çam, havalar soğuduğu için artık elbise giymeden önce vücudunu gazete ile sarıp, daha sonra elbisesini giydiğini belirterek, “Soğuk havada gazeteye sarınınca üşümüyorum. Gazete olduktan sonra da soğuktan korkmuyorum. Biz böyle yaşamaya alıştık artık. Bu zamana kadar ömrüm böyle geçti, bundan sonra da bir şekilde geçer” diyerek kimseden bir talebinin olmadığını söyledi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Ayten Çam, Sokakta yaşayan kadın, Kadın, Dram
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bir kadının ağır dramı!
Bir kadının ağır dramı!
Bir kadının ağır dramı!
Yorumlar
Haber Yazılımı