Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 11:35 Bu haber 1939 kez okundu
 
Binlerce seyirci tiyatroyla buluşuyor
Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun, çocukların tiyatroyu ve sanatı sevmeleri, birer tiyatro seyircisi olmaları için sahnelediği "Süper Kahraman Pak Çocuk" oyunu her hafta salonu dolduran yüzlerce çocukla buluşuyor.Şimdiye kadar binlerce çocuğu tiyatro salonunda misafir ettiği oyun, eğlenceli bir tiyatro oyunu olmasının yanı sıra verdiği mesajlarla da çocuklar tarafından oldukça beğenildiği bildirildi.
SANAT Haberi
Binlerce seyirci tiyatroyla buluşuyor

AYDIN -Edinilen bilgiye göre, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin bir kültür hizmeti olan tiyatro oyunları, her hafta binlerce seyirciyle buluşuyor. Yetişkinlere yönelik olarak salı akşamları 20.30'da sahnelenen "Entrikalı Dolap Komedyası" oyunu içerdiği yoğun mizah ve sürükleyici hikâyeyle seyircilere çok eğlenceli bir akşam yaşatırken, çarşamba günleri iki seans halinde çocuklarla buluşan "Süper Kahraman Pak Çocuk" ise onların keyifli saatler geçirmelerini sağlıyor.

Engelli çocukların da anneleriyle veya öğretmenleriyle birlikte izledikleri "Süper Kahraman Pak Çocuk" oyununda bir masal canlandırırken, oyun esnasında çocuklarla diyaloglar da kurularak onların oyunun bir parçası olmaları sağlanıyor.

Çocukları tiyatroya getiren ve oyunu çocuklarla birlikte izleyen öğretmenler ise eğitici-öğretici yönleriyle oyunu çok başarılı bulduklarını belirtirlerken, yürüttüğü sanatsal faaliyetler için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklar için bir kültür hizmeti olan "Süper Kahraman Pak Çocuk", önümüzdeki hafta çarşamba günü de saat 10 ve 14'te çocuklarla buluşacak. Başarısı kulaktan kulağa yayılan ve her hafta dolup taşan salonda sahnelenen "Entrikalı Dolap Komedyası" ise salı günü saat 20.30'da seyircilerin karşısına çıkacak.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Büyükşehir Belediyesi, Süper Kahraman Pak Çocuk, Şehir Tiyatrosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Binlerce seyirci tiyatroyla buluşuyor
Binlerce seyirci tiyatroyla buluşuyor
Binlerce seyirci tiyatroyla buluşuyor
Yorumlar
Haber Yazılımı