Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
05 Ocak 2015 - Pazartesi 22:48 Bu haber 1033 kez okundu
 
Bingöl saldırısında tahliye
Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve beraberindeki emniyet personeline yönelik silahlı saldırı soruşturmasında tutuklunan 3 sanıktan biri serbest bırakıldı
ASAYİŞ Haberi
Bingöl saldırısında tahliye

Kent Sokakları

Bingöl Sulh Ceza Hakimliği, Emniyet Müdürü Ürker, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu'na yapılan saldırı ile ilgili Ali K, Umut Savaş K. ve Erhan Ş'nin tutuklanmasına ilişkin yapılan itirazdı değerlendirdi.
Mahkeme sanıklardan Ali K. ile Erhan Ş'nin tutukluluk halinin devamını kararlaştırırken Umut Savaş K'yı ise adli kontrol hükümlerince serbest bıraktı.

Bingöl Sulh Ceza Hakimliği kararında, Bingöl'de MOBESE kameralarının bulunması ve olay anını gösteren güvenlik kamera görüntülerinin medyaya yansıdığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bu kamera görüntülerine ilişkin herhangi bir detaylı inceleme sonucunun dosyaya olayın üzerinden yaklaşık 3 ay gibi uzun bir süre geçmiş olmasına ve olayın vahim olmasına rağmen yansıtılmamıştır. Şüphelilerin telekomünikasyon yoluyla iletişimine ilişkin belgelerin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan hemen gönderilmesine rağmen, olaya ilişkin bilirkişi raporu dosyaya uzun süredir yansıtılmamıştır. Talep yazısında eylem şeriklerinin henüz yakalanmamış olması gerekçe gösterilmiş ise de bu yönde soruşturma dosyasına yansıyan ciddi bir çalışma henüz yapılmamıştır."

Olay

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu, 9 Ekim'de izinsiz gösteri sırasında hasar gören iş yerlerini gezdikleri sırada teröristlerin saldırısına uğramıştı. Saldırıda Şahin olay yerinde, Hatipoğlu kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesinde şehit olmuştu.

Saldırganların yakalanması için gerçekleştirilen operasyonda 4 terörist ölü ele geçirilmişti.

Kaynak: () - Yeni Şafak Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Bingöl saldırısı, tahliye
Yorumlar
Haber Yazılımı