Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 19:57 Bu haber 1457 kez okundu
 
Bilgi’den yurtdışında gururlandıran madalyalar
Bilgi Anadolu Lisesi öğrencileri, bu sene 15.si düzenlenen Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nın Final Etabı’na Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ta katıldılar.
EĞİTİM Haberi
Bilgi’den yurtdışında gururlandıran madalyalar

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, 9. ve 11. sınıf seviyelerinde yarışmaya katılan öğrenciler, matematik ve İngilizce branşlarında yarıştı. Her biri ayrıca başarılı olan öğrencilerden, özellikle 2 tanesi çok daha üstün bir performans sergiledi, 9. sınıf öğrencilerinden Kerem Şentürk ve Ali Eren Sezer, matematik dalında gümüş madalya kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiş oldu.

Yarışmanın uygulandığı ve ödül töreninin yapıldığı günlerin dışında Prag’taki tarihi yerleri de görme fırsatı yakalayan öğrenciler, ayrıca Almanya’da Dresden ve Avusturya’da Viyana şehirlerini de gezerek deneyimlerini arttırmış oldu. Yarışmaya katılan öğrencilerin derslerine de giren hem Matematik Öğretmeni hem de Kurum Müdürü Serkan Türker, öğrencilerine bu serüvende eşlik etti.

Bilgi Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Türker, şöyle konuştu:

’’Öğrencilerimize akademik çalışmalar ile beraber sosyal ve kültürel alanlarda fırsatlar yaratmak bizim için çok önemli hedeflerden biridir. Uluslararası yarışmalarda boy göstermek onların bu alanlarda daha tecrübeli olmalarını sağlamak ile beraber vizyonlarını geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Madalya alan öğrencilerimizin ders öğretmeni olarak da ayrıca bir gurur yaşamaktayım ileride daha da başarılı olacaklarına inanıyorum. Yarışmanın dışında öğrencilerimiz 3 tane ülkeyi görme fırsatı yakaladılar ve birçok tarihi yerleri gezdiler bununla beraber İngilizceyi sadece sınıfta öğrenmekle kalmayıp uygulama şansını yakaladılar ki bu çok önemli bir tecrübedir.

Bilgi yerinde durarak değil kullanıldıkça işlendikçe daha da değerli hale gelir ve büyüyerek artar. Bilgi Eğitim Kurumları olarak bu tarz alanlarda başarılarımız ve çalışmalarımız hep devam edecektir.’’

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Serkan Türker, Kerem Şentürk, Ali Eren Sezer
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı