Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
08 Ocak 2015 - Perşembe 17:34 Bu haber 1182 kez okundu
 
Belediye Vatandaş İşbirliği!
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ın talimatları doğrultusunda temiz bir çevre oluşturmak için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ‘Daha temiz bir kent’ için şehir merkezinde çalışmalar başlattı.
EKONOMİ Haberi
Belediye Vatandaş İşbirliği!

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ın talimatları doğrultusunda temiz bir çevre oluşturmak için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ‘Daha temiz bir kent’ için şehir merkezinde çalışmalar başlattı.

Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince mahallelerde pankart ve afişler asılırken, vatandaşları çöp saatleri konusunda bilgilendiren el ilanları dağıtıldı.Aydın’da insanların sağlığını ve çevreyi korumak için temizlikte revizyona gidildiğini belirten Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Bayram Gül, “Yapılan gözlemler neticesinde öncelikle şehir temizliği ve evsel katı atık(çöp) toplanması, nakliyesi programında çok ayrıntılı, kapsamlı, uygulanabilir revizyona gidilmesi sonucuna vardık. Müdürlüğümüzde çalışan temizlik aracı şoförleri ve işçilerimizle toplantılar, hizmet içi eğitimler düzenledikten sonra çalışmamız yüzde yüzlük uygulanabilir hale geldi. Saptanan çöp çıkartma gün ve saatlerini gösteren bilgilendirici stickerler özellikle cadde veya sokağın dar olmasından veya işyeri ve apartmanların çok yoğun olmasından ötürü çöp konteyneri konulamayan sokaklarda bulunan her apartmanın ana giriş kapısına, posta kutularına yapıştırılmış böylelikle vatandaşlarımızın çöpünü haftanın hangi gününde hangi saatlerinde çıkartacağını kolaylıkla öğrenebilmeleri sağlanmıştır” dedi.Efeler Belediyesi bünyesinde bulunan Temizlik İşleri ve Zabıta müdürlükleri tarafından temizlik kapsamında esnaflara ve yurttaşlara broşürler de dağıtıldı. Kentte bugünden itibaren çöplerin dışarıya çıkarılma saatleri de belirlendi. Yurttaşların, Pazar günü hariç saat 07.00 ile 07.45 arasında çöplerini poşetlere koyarak, en yakın çöp konteynerlerine atmaları istenildi. Belirtilen saatler dışında çöplerini çöp poşetlerine ve çöp konteynerlerine bırakmayanlar hakkında cezai işlemde başlatılacağı duyuruldu.

“VATANDAŞLARIMIZIN ÇÖP SAATLERİNE DİKKAT ETMELERİNİ İSTİYORUZ”

Herkesi duyarlı olmaya davet eden Bayram Gül, “ 15-20 kişilik bir ekiple Hasan Efendi Mahallesinde temizlik seferberliği başlattık. Seferberliğimizin vatandaşlarımızın da desteği ile etkisinin çok daha fazla olacağına inanıyoruz. Daha temiz bir kent için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Çöpler gelişi güzel dışarı bırakılmasın. Çöp toplama saatlerine vatandaşlarımızın dikkat etmelerini istiyoruz. Çöp saatlerimize dikkat edelim, çöp konteyner bulunmayan sokaklarda Pazar günü hariç her gün 07.00 ile 07.45 saatleri arasında çöplerimizi kapımızın önüne bırakalım. Gündüz saatlerinde bırakılan çöp hem çevreyi kirletiyor hem de koku yapıyor. Temizlikte başlattığımız revizyon kapsamında 10 Mahallede ve kentin bütün cadde ve sokaklarında devam edecek” ifadelerini kullandı.Yapılan temizlik ile ilgili çalışmaları gözlemleyen vatandaşlar, cadde ve sokakların temizlenmesi ile ilgili duyarlılık gösterdiği için Efeler Belediyesine teşekkür ettiklerini belirterek, çalışmaların devamını dilediler.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Efeler Belediyesi, Vatandaş İşbirliği
Yorumlar
Haber Yazılımı