Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 18:43 Bu haber 916 kez okundu
 
Belediye öz kaynakları ile Kuşadası sokaklarını yeniliyor
Kuşadası Belediyesi’nin kendi öz kaynakları ile sokak ve caddeleri yenilediği bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Belediye öz kaynakları ile Kuşadası sokaklarını yeniliyor

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda, Kuşadası Belediyesi Asfalt ve Parke Şantiyesi’nde üretilen malzemeler kullanılıyor. Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatı ile bakımsız hiçbir cadde ve sokağın bırakılmayacağı Kuşadası’nda Sanayi Sitesi sokakları dâhil olmak üzere birçok mahallede çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

15 GÜNDE 9200 METREKARE PARKE

Son 15 gün içerisinde Karaova Mahallesi’nde 8700 metrekare,  Sanayi Sitesi 15. Sokak’ta 350 metrekare, Türkmen Mahallesi’nde ise, 150 metrekare kilit parke taşı döşemesi yapıldı. Toplam 9200 metrekarelik kilit parke döşemesinin sarf malzemesinin tamamı Kuşadası Belediyesi Asfalt ve Parke Taşı Şantiyesi’nde üretildi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Kuşadası Belediyesi’nin mevcut mali yapısı ortadadır. Bu noktada belediyenin öz kaynaklarını doğru şekilde kullanılması gerekmektedir. Belediyemize ait Asfalt ve Parke Şantiyesi’nde günde 600metre 30x50 bordür, 1200 metre 20x50 bordür, 360 metrekare kilit parke, 320 metrekare elips (altıgen) parke üretilmektedir. Cadde ve sokaklarımızın bakım, onarım ve yenileme işlemlerini kendi ürettiğimiz malzemeler ile yaparak ciddi bir tasarruf sağlıyoruz. Tercihimiz ve önceliğimiz her zaman, ürettiğimiz hizmetleri öz kaynaklarımız ile sağlamak yönündedir” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, Sokak yenilemesi, Parke taşı,
Yorumlar
Haber Yazılımı