Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 16:29 Bu haber 366 kez okundu
 
Becerikli eller...
Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olan Didim Halkevi yaptığı yıl sonu gösterilerini folklör, koro ve defile ile renklendirdi.
EĞİTİM Haberi
Becerikli eller...

2016-2017 sezonununu kapatan halkevi kursiyerleri, yaptıkları tablo ve diktikleri kıyafetler ile katılımcıların beğenisi ve alkışını topladı.

Sergi açılışına katılan Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir ve diğer okul müdürleri, başarılı bir yılı daha geride bırakan Didim Halk Eğitim Müdürü Nuri Öner tebrik ettiler.

Didim Halkevi Müdürü Nuri Öner açılış konuşmasında;  Halkevi bünyesinde açılan 456 kurs boyunca 9673 vatandaş faydalanmış olduğunu, bu kurs ve okuların çoğunlukla ‘hobi’ olarak değerlendirildiğini söyleyerek bu katılımın, Didim nüfusunun 13’ünü kapsadığını vurguladı.

Bayrama kadar halkın beğenisine sunulacak olan resim sergisinde; meyve ağacından nehir görüntüsüne, dağ manzarasından insan portrelerine kadar her türlü konu işlenmiş.

Defilede gençlere taş çıkartan sunumları ile torunlarıyla birlikte kıyafet gösterisi ve ‘Defile’ yürüyüşü yapan hanımlar en çok alkış alanlar arasındaydı.

Yaşar Çelebi/Didim

Kaynak: () - Yaşar Çelebi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Halkevi, halk eğitim merkezi, sergi
Yorumlar
Haber Yazılımı