Haber Detayı
05 Ocak 2017 - Perşembe 21:13 Bu haber 2176 kez okundu
 
Bebek dostu plaketleri dağıtıldı
"Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimi" unvanı plaketlerinin dağıtıldığı bildirildi.
YAŞAM Haberi
Bebek dostu plaketleri dağıtıldı

AYDIN- Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından beri temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı”nın yürütülmekte olduğu bildirildi.

Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü, program kapsamında, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ile emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelere, bebeklerini nasıl emzirecekleri konularında yardımcı olan hastanelerimiz “Bebek Dostu Hastane” ve Aile Sağlığı Merkezlerimizde“Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimi” unvanını almakta olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Aydın’da yürütülen söz konusu çalışma kapsamında, Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce, Çine Toplum Sağlığı Merkezine bağlı Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan kriterleri uygun birimlere “Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimi” unvanı plaketleri dağıtıldı. Aydın genelinde 2017 yılı içerisinde çalışmaların devam edeceği de belirtilerek, “ Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimlerinde yapmış oldukları başarılı uygulamaları nedeniyle sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bebek Oostu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bebek dostu plaketleri dağıtıldı
Bebek dostu plaketleri dağıtıldı
Bebek dostu plaketleri dağıtıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı