Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 14:04 Bu haber 700 kez okundu
 
Başvuru KEP’te, destek cepte!
Devlet desteklerinde e-imza ve KEP dönemi başlıyor! EİB devlet desteklerini anlatıyor, ihracatçı kazanıyor!
EKONOMİ Haberi
Başvuru KEP’te, destek cepte!

AYDIN- Türkiye’nin, 2023 yılında dünya dış ticaretinden yüzde 1.5 pay almayı hedeflediği, bu hedefe ulaşmak için Ekonomi Bakanlığı’nın, ihracatçılara 2018 yılında yaklaşık 4 milyar TL’lik destek sağlayacağı bildirildi.

Ege İhracatçı >Birlikleri (EĞİB)’nin verdiği bilgiye göre, Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşması için Ekonomi Bakanlığı tarafından ihracatçılara verilen devlet yardımlarının ihracatçılara ulaşmasına aracılık eden Ege İhracatçı Birlikleri ihracatçıların devlet yardımlarından daha fazla yararlanması ve mevzuattaki güncel gelişmelerden haberdar olması için eğitim çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Ekonomi Bakanlığı’nın ihracatçılara sağladığı devlet yardımlarından ihracatçıların azami yararlanması için 10 yıl önce “Mikro Eğitim Projesi”ni hayata geçirdiklerini, geçen sürede ihracata yönelik devlet yardımlarını ihracatçılara anlatmak için 10 yılda önemli mesafe aldıklarını kaydetti. Ünlütürk, “Düzenlediğimiz yüzlerce eğitim programında binlerce dış ticaret çalışanına eğitim verdik. İhracatımızın artması için önemli ve güzel adımlar attık” şeklinde konuştu.

Devlet yardımlarına başvurular e-imza ve KEP ile yapılacak

Devlet yardımlarına başvuruların 01 Nisan 2018 tarihinden itibaren Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) vasıtasıyla e-imzalı dosya ile yapılmaya başlanacağı bilgisini veren EİB Koordinatör Başkanı Ünlütürk, şunları söyledi:

“İhracatçılarımızla güncel gelişmeleri paylaşmak amacıyla Ege İhracatçı Birlikleri Devlet Yardımları Şubesi yetkililerince ‘İhracata Yönelik Devlet Yardımları ve Diğer Destekler’ konulu seminer gerçekleştirdik. Seminerimize ihracatçılarımız yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca 21 Mart 2018 Çarşamba günü EİB hizmet binasında ‘İhracata Yönelik Devlet Yardımları ve Diğer Destekler’ başlığında bir eğitim daha düzenleyeceğiz. Eğitim programlarımızda değişen yenilenen devlet yardımları hakkında en güncel bilgileri ihracatçılarımızla paylaşıyoruz. İhracatçı firmalarımızı eğitim programlarımıza daha yoğun katılmaya davet ediyoruz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İhracatçı, İhracat, EİB, Sabri Ünlütürk
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başvuru KEP’te, destek cepte!
Başvuru KEP’te, destek cepte!
Başvuru KEP’te, destek cepte!
Yorumlar
Haber Yazılımı